Forum > i40 VF

Problem z czujnikiem ciśnienia w kole tpms

(1/1)

Miichaaal:
Witam po raz drugi, tydzień temu zakupiłem Hyundai'a i40 2014 r kombi. Problem mam z czujnikiem w przednim lewym kole. Na kompie wyświetla mi się obrazek autka z świecącym kołem i napisem ze jest słabe ciśnienie.. w kompie nie pokazuje żadnych błędów, ciśnienie jest w porządku.. tylko mnie irytuje ten obrazek auta .. bo nie mogę na stałe ustawić np chwilowego spalania.
Miał ktoś może podobny problem??

P.s przejrzałem forum szukałem, i nie znalazłem żadnych satysfakcjonujących mnie odpowiedzi..

I jeszcze jedno pytanko, czy można te czujniki na stałe wyłaczyc?

Pozdrawiam.

MD13:
Wydaje mi się że masz po prostu walnięty czujnik. Zamień koła i zobacz czy na zamienionym kole jest problem. Jak tak to czujnik do wymiany.

Miichaaal:
Dzieki wielkie za odpowiedz, czytałem po innych tematach coś o czujnikach z aliexpres, jakie to musza byc ? Bo bym sobie zamówił;)

Piotras85:
A sprawdziłeś ciśnienie na wszystkich kołach ? Bo jak koło zamienisz z lewego na prawe np. to nie wiem czy komp to wyłapie . Bo z tego co ja wiem to dany czujnik się koduje do danej części auta. Możesz sobie nawet zapasówke zakowowac.

MD13:
te czujniki się nie kodują do danej części auta. Ja przy zmianie opon zawsze nie patrzę aby dane koło było tam gdzie było wcześniej i wszystko działa. Czytałem to kiedyś i hultaj to zrobił lepiej od innych i nie trzeba się tym przejmować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej