Autor Wątek: [Sonata EF] Działający cały czas nawiew :/  (Przeczytany 1475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Działający cały czas nawiew :/
« dnia: 22 Czerwiec 2019, 20:11:27 »
Drodzy koledzy,
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.
Od jakiegoś czasu mam problem z nawiewem, a mianowicie działa cały czas. Wygląda to tak, że gdy przekręcę kluczyk w pozycję "on" włącza się nawiew i gaśnie dopiero kiedy wyjmę kluczyk.  
Załóżmy, że regulacja nawiewu ma 7 stopni, to działa cały czas na 3 poziomie. Mogę zwiększyć siłę nawiewu do maxa, ale zmniejszyć tylko do 3 poziomu. Później na wyświetlaczu sterowania widać pierwszy poziom, ale wiatrak działa z siłą 3. Po naciśnięciu przycisku wyłączającego nawiew wyświetlacz gaśnie ale dmuchawa działa cały czas z tą samą siłą.
Odłączyłem całkowicie moduł sterujący nawiewem, ale wiatrak cały czas działa.
Czy wiecie co może być nie tak, gdzie szukać problemu?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Działający cały czas nawiew :/
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2019, 16:47:48 »
Czy może ma ktoś schemat instalacji elektrycznej dmuchawy do sonaty EF?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata EF] Działający cały czas nawiew :/
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2019, 11:59:43 »
Może to Ci pomoże?
Poszukaj proszę na pewnym bardzo znanym portalu z gryzoniem w nazwie - pliku o nazwie:

Sonata 99.rar      141.5MB

http://chomikuj.pl/emigrant/Hyundai/manual/Sonata+99,311609591.rar(archive)

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Działający cały czas nawiew :/
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2019, 23:11:11 »
Hants dziękuję za informację.
Mam już pierwszego podejrzanego. Wymontowałem tranzystor dmuchawy i okazało się że jest zardzewiały. Podejrzewam, że mogł już stracić swoje właściwości. Niestety nie mogę odczytać symboli tranzystora (poza BM0222), a na obudowie plastikowej jest tylko symbol XFM.
Mam więc pytanie czy wie ktoś jaki to tranzystor oraz czy moduł o oznaczeniu 97111-38000 to jest ten sam, który wymontowałem?