Autor Wątek: Problem z kamerą cofania w i40  (Przeczytany 6216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duro

  • Gość
Problem z kamerą cofania w i40
« dnia: 22 Marzec 2019, 20:44:59 »
Witam. Tak jak w temacie mam problem z kamerą cofania w moim i40 kombi. Problem polega na tym, że kilka godzin po umyciu auta pojawiają się problem z kamerką poprzez wyświetlanie niebieskiego obrazu. Trwa to kolo 3-4 dni. Później wszysto wraca do normy. Czy może wiecie jak temu zaradzić? Pozdrawiam.

Offline provokator

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2019, 20:52:30 »
Wyjąć kamerkę, wyczyścić środek, wysuszyć, uszczelnić i założyć.

Duro

  • Gość
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2019, 20:57:28 »
a ciężko się do nie dostać? Od której strony?

Offline provokator

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2019, 21:22:20 »
Łatwo, na 1 raz z 15 minut roboty. Musisz zdjąć plastikową osłonę klapy bagażnika od środka ( 4 wkrety),  wtedy masz dostęp do 4 śrub mocujących listwę chromowaną w której jest zamontowana kamera. Na pierwszy raz jakieś 10 - 15 minut max. Potem to ogarniesz w 5 minut.

Duro

  • Gość
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2019, 21:34:43 »
Dziękuję bardzo za pomoc, jutro spróbuję ogarnąć temat :)

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2019, 01:05:53 »
Witam, potrzebuje nowej kamery bo już czyściłem 2 razy i klapa padła, moze ma ktoś namiar w gre wchodzi tylko orginał , pozdrawiam .

Offline petr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2019, 15:46:07 »
Witam
Zabrałem się za wymianę kamery. Zdjęcie osłony klapy 2 minuty. Ale utknąłem na tych nakrętkach od listwy z kamerą. Nie da się ich odkręcić - zapieczone, rdzy nie widać. Jak się ruszy kluczem to słychać trzask plastiku i rusza się cała śruba z nakrętką. Ma ktoś jakiś patent na odkręcenie bez zniszczenia mocowania tych śrub ?

Offline scin10

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2019, 16:09:29 »
Ja mam problem z moją kamerką taki, że szwankuje teraz przy takiej mokrej pogodzie. Wyświetla niebieski obraz. Po wymontowaniu nie jest zabrudzona w środku, ale po przeleżeniu w domu w ciepłym po zamontowaniu działa z dwa dni i znowu to samo - niebieski obraz. Co z nią może być? nie chce mi się co chwilę jej demontować, szkoda też tych wszystkich plastików i śrubek, zaraz będą zużyte przez ciągłe wykręcanie.

Offline TeTeSH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2020, 12:04:48 »
Cześć wszystkim.
Mam pytanie dotyczące kamery.
Na oku mam i40, które ma nawigację, więc ekranik jest natomiast nie ma kamery cofania. (myślałem, że taka konfiguracja nie istnieje ale jednak...) czy ktoś ma może doświadczenie z dokładaniem kamery do takiego zestawu? Drogie to? Trudne to?
Gugiel pokazuje raczej dopinanie kamery i ekran w lusterku a nie podłączenie pod fabryczny zestaw.
daję link do oferty nad którą się zastanawiam: https://www.autoscout24.pl/oferta/hyundai-i40-cw-1-7-crdi-style-kombi-navi-aac-tm-pdc-diesel-czarny-e3195204-cb8e-493a-a550-b5a7c645fbf0?cldtidx=20

Offline DawidDawid87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2020, 19:14:10 »
Miesiąc temu nabyłem Hyundaia I40 kombi z 2012r 1.6 benzyna. Przez jakieś 2 tygodnie kamerka działała na zmianę z pojawiającym się niebieskim ekranem. Od 2 tygodni nie ma już widoku z kamerki i jest jedynie ten niebieski ekran. Rozebrałem tył, jeżeli chodzi o przewody wszystko wygląda ok. Czy jest to problem z płytką w kamerce? Może jest trochę zabrudzona? Czy może to kamerka padła całkowicie i trzeba kupić inną? Sam nie rozkręcałem jej by coś nie urwać, śrubki przy niej mocno trzymają. Może ktoś miał podobny przypadek? Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

Offline petr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2020, 20:27:38 »
Te kamery padają z powodu dostającej się wody do elektroniki. Temat znany - poszukaj na tym forum.
Też mam padniętą i niebieski ekran. Kolega kupił taką najzwyklejszą: https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-4-led-tryb-nocny-kolor-7284014904
i działa - tylko trzeba dopasować mocowanie i kabelki i nasz mechanik to rozpracował. Właśnie się przymierzam do wymiany u siebie.

Offline provokator

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2020, 09:46:15 »
Obawiam się, że taka nie będzie działała. Z tego co mi wiadomo to fabryczna kamerka w i40 zasilana jest napięciem 6V.

Offline petr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2020, 10:05:07 »
Oryginalna kamera zasilana jest 6V. Ale bierze się zasilanie z świateł cofania i gra. W KIA działa.
W Hyundaiu prawdopodobnie w środę będę miał zamontowane. Wrzucę fotki.

Offline DawidDawid87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Niebieski ekran zamiast obrazu z kamery cofajnia
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec 2020, 17:47:33 »
Oddałem do specjalisty który potrafił otworzyć kamerke. Wystarczyło wyczyszczenie płytki w kamerce i obraz powrócił. Koszt 80 zł ;)

Offline Rafal_P

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Problem z kamerą cofania w i40
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2020, 11:32:03 »
Hej,
Czym uszczelnić kamerę? Raczej nie zwykłym silikonem chyba, żeby nie zniszczyć kamery. Też mi się wilgoć dostaje.

Pzdr