Autor Wątek: Głośne buczenie przy 120km/h  (Przeczytany 1840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DSED

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Głośne buczenie przy 120km/h
« dnia: 28 Marzec 2019, 06:50:33 »
Witam serdecznie
Czy w waszych 1,4 crdi dźwięk w kabinie przy jeździe 120 km/h jest nie do wytrzymania? Mam wrażenie że w moim i30 jest coś nie tak przy jeździe 120km/h zaczyna głośno słychać takie buczenie od strony silnika najśmieszniejsze jest że dziwne buczenie pojawia się po dodaniu gazu gdy przy tej prędkości zdejme nogę z gazu buczenie ustaje, gdy dodam gazu znów się pojawia i jest dosyć głośne. Czy u was też tak jest?dodam że to nie chodzi o opony bo były już zmieniane i dalej to samo.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Głośne buczenie przy 120km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2019, 10:45:01 »
Istnieje obawa, że może to być łożysko skrzyni biegów, a przy takim problemie niestety najlepiej wymienić skrzynię.
Zobacz podobne tematy z innych forów samochodowych:
https://fiatklubpolska.pl/siena-palio-443/buczenie-przy-wyzszych-predkosciach-17771/2

https://forum.vw-passat.pl/topic/50463-buczenie-przy-prędkości-powyżej-100/

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1485
Głośne buczenie przy 120km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2019, 19:44:52 »
A ile ma przejechane ta skrzynia. U mnie w getzie wymieniałem bo luz miał oduży łożysko igiełkowe od przegubu wewnętrznego ale nie szumiało żadne łożysko. Sam szukając polecam sprawdzić łożyska w kołach. U mnie po wymianie skrzyni zaczęło szumieć tak, że myślałem że skrzynia kupna jest zepsuta.
A jeśli nawet to teraz skrzynie biegów są tanie szczególnie a wymienić można nawet samemu jak się ma jakiś kanał czy najazd. Tylko wyjmując i wkładając najlepiej w 3 osoby.

Offline Patryk8713

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Głośne buczenie przy 120km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2019, 20:44:44 »
Najpierw to porządna weryfikacja usterki a nie gdybanie może to a może tamto, skrzynie biegów ogólnie są naprawianie i nie ma potrzeby wymieniać na drugą bo też nie wiadomo jaką się kupi a jak się naprawi to wiadomo chociaż co się ma