Autor Wątek: Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?  (Przeczytany 1349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechsio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?
« dnia: 20 Marzec 2019, 10:11:37 »
Witojcie,

na ostatnim przeglądzie w ASO mechanik urwał mi przypadkowo kabelek, który dochodzi do czegoś co wygląda jak kostka-trójkąt na akumulatorze i odpowiada to min. za działanie systemu start-stop (jest to chyba jakiś czujnik poziomu napięcia na akumulatorze). Możliwe, że był już stary więc poruszali trochę i się urwał. Teraz świeci mi się kontrolka cały czas pomarańczowa o automatycznym wyłączeniu systemu START-STOP. Wedle zapewnień za nic więcej to nie odpowiada (chociaż kto wie  :idea: )...
Pech w tym, że urwało się to w miejscu samego wejścia do kostki i nie było z czego przylutować więc powiedzieli, że zamówią nową kosteczkę i po problemie. Rzeczywiście patrzyłem i kijowo się to urwało na samym łączeniu więc nie ma jak przylutować.

Czekam już 3 tydzień i nie mogą zamówić tego g****. Dacie wiare? Upominałem się już 3 razy telefonicznie i słyszę tylko gadkę (tłumaczenie) gościa z ASO, że nie mogą tego znaleźć w katalogu, że jak już jest coś podobnego to raczej nie to i sranie w banie. Zaczyna mnie to nieźle denerwować. Wygląda na to, że Hyundai ma problemy z częsciami do swoich samochodów.

Może ktoś dać namiary na takie cuda gdzie to można dostać i co to tak naprawdę jest?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2019, 10:33:04 »
urwali paprochy, to niech kupią całą nową wiązkę. g.. ciebie to powinno obchodzić

https://allegro.pl/kategoria/materialy-instalacyjne-klemy-255609?string=i30&order=m&bmatch=baseline-var-cl-n-aut-1-1-0313

swoją drogą naprawa tego jest banalnie prosta  :-P, trzeba wypiąć pin z kostki i przylutować kabel, roboty na 10min

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2019, 12:33:05 »
Przecież to nie prom kosmiczny a kostkę i styki. Wystarczy tak jak wyżej wypiąć wsuwkę i dolutować kabelek.  Z takim czymś ASO nie chcą się bawić bo nie zarobią a całą wiązka znające kosmiczne ceny hyundaia kosztuje krocie.
Tak więc lutownica plus ostry nożyk i trochę zaparcia a będzie naprawione.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2019, 20:13:19 »
Widać w tym ASO nie ma mechaników czy elektromechaników tylko są monterzy. Nie potrafią naprawiać tylko wymieniać części. Po takich postach to nie wiadomo czy serwisować auto w ASO czy lepiej u przysłowiowego Pana Mietka  :-D

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
Czy Hyundai ma części do swoich samochodów?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2019, 21:24:59 »
Jeśli się nie ma zaufanego mechanika to i przysłowiowi Mietek potrafi odwalić wałki bo przecież klient zapłaci. Najlepiej samemu naprawiać i przynajmniej się zaoszczędzi i czegoś nauczy.
Ale prędzej znajdzie się fachowca w malutkim warsztacie niż w pięknym i wielkim budynku.