Autor Wątek: Głośniki w Santa Fe SM  (Przeczytany 1569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Głośniki w Santa Fe SM
« dnia: 05 Marzec 2019, 12:29:00 »
Witam, Panowie ktoś z was wymieniał audio w santa fe ? ja zmieniłem z tyłu głośniki w bagażniku i dalej średnio to gra, może dlatego że nie lubię głośników w bagażniku. Wiecie może jakie rozmiary mają poszczególne głośniki? nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wymiarach, jest tylko ile Watów.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
Głośniki w Santa Fe SM
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2019, 20:34:28 »
Głośniki przednie i tylne maja takie same średnice tylko tylne mają inną budowę membrany bo maja dawać więcej basu. Jak zmieniałeś z tylne to wiesz że nie włożysz większych niż 16.5 cm max 17 cm średnicy. Ja zmieniłem tylko przednie jak dobrze pamiętam założyłem Pioneery dosyć mocne i z większym magnesem niż posiadały firmowe dodatkowo dołożyłem głośniki /głośniczki/ w miejsce zaślepek lusterek zewnętrznych i to mi spokojnie wystarcza. Natomiast jeżeli dźwięk Ci nie pasuje bo mało basów to pozostaje dołożenie subwoofera, może używka od SF CM załatwi sprawę.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1475
Głośniki w Santa Fe SM
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2019, 20:48:19 »
Może da się wsadzić większe głośniki. W getzie wstawione były 13cm magnaty plus dystanse. Wywaliłem wszystko i weszły o dziwo na styk przy kombinacji pioneery 6x9 z małymi magnesami. O wiele lepiej gra a koszt żaden bo głośniki akurat miałem.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Głośniki w Santa Fe SM
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2019, 22:09:14 »
Cytat: "Zibi.S68"
Głośniki przednie i tylne maja takie same średnice tylko tylne mają inną budowę membrany bo maja dawać więcej basu. Jak zmieniałeś z tylne to wiesz że nie włożysz większych niż 16.5 cm max 17 cm średnicy. Ja zmieniłem tylko przednie jak dobrze pamiętam założyłem Pioneery dosyć mocne i z większym magnesem niż posiadały firmowe dodatkowo dołożyłem głośniki /głośniczki/ w miejsce zaślepek lusterek zewnętrznych i to mi spokojnie wystarcza. Natomiast jeżeli dźwięk Ci nie pasuje bo mało basów to pozostaje dołożenie subwoofera, może używka od SF CM załatwi sprawę.


a ty nie miałeś gwizdków czyli głośników wysokotonowych w lusterkach że musiałeś dokładać?

JA tylne musiałęm zmieniać bo poprzednie popękane były i pierdziały, zmieniłem na jakieś drogie audio technika i nie jest to czego bym oczekiwał, w drzwiach zostały fabryczne. Te małe gwizki wiecie jaki mają rozmiar ?