Autor Wątek: [Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach  (Przeczytany 110647 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Październik 2013, 22:48:31 »
Jeśli ktoś chce kupić dobre nowe opony taniej niż cena sklepowa,trzeba wiedzieć kilka rzeczy.Np.niewiele osób wie,że większość sklepów internetowych z oponami w Polsce,mimo różnych nazw jest własnością jednej firmy.Jeśli ktoś nie jest cierpliwy i nie szuka dobrze,to kupi opony drogo,mimo,że można taniej.Co nie zmienia faktu,że na 90% i tak kupimy w tej samej firmie.Najlepiej jest zadzwonić pod numer tel.podany na stronie i jeśli się ma zdolności negocjacyjne,to bez problemu można po kilku minutach rozmowy kupić komplet o 200 zł taniej.Zawsze to coś.Inna metoda: ustawić na znanej stronie internetowej z aukcjami  ;-) w ulubionych swój rozmiar opon,tak żeby wyświetlało nam powiadomienia o nowych aukcjach.Nowe aukcje są wyświetlane zaraz po północy i dobre opony w dobrej cenie nie dotrwają nawet do 8-mej czy 9-tej rano i nikt nie wie,że wogóle wystawione były.Trzeba co rano wstać wcześnie,przeglądać  i jeśli jest coś fajnego i zanim ktoś nas uprzedzi brać.To mozolne,ale dla cierpliwych nagroda-można naprawdę duuużo zaoszczędzić.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Październik 2013, 12:27:34 »
Również podzielam ten pogląd, w swojej wypowiedzi dałem tylko przykład na zaoszczędzenie poważnej gotówki samym wyborem opon wielosezonowych zamiast zakupu 2 kompletów sezonowych tym bardziej że przy napędzie 4x4 opony całoroczne dobrze się spisują, nie proponowałbym tego przy napędzie na 1 oś.
Nie narzucałem sposobu wyszukiwania i/lub zakupu.

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Październik 2013, 20:45:17 »
Panowie jakie opony polecacie do mojego santa fe ?? 235/65/R17 celuję raczej wielosezonowe. Wybierać najtańsze czy coś z wyższej póki ??

Dzięki!

Offline Dareq36

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Październik 2013, 08:20:34 »
Witam . Ja mam założone Pirelli Scorpion STR wielosezon...i złego słowa nie moge na nie powiedzieć . Pozdro

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Październik 2013, 07:44:53 »
Hey

Co możecie powiedzieć o tych oponach ??

Pirelli Scorpion ATR 235/65 R17 108H XL RBL

kierownik1

  • Gość
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Październik 2013, 18:48:26 »
Witam.
A ja jeżdżę na oponkach letnich i zimowych w rozmiarze 215/70/R 16 firmy FALKEN i jak na razie nie zawiodły mnie, chociażby wczoraj, kiedy  miałem awaryjne hamowanie, bo pani w matizie nie zna się na znakach i na A-7 z prędkością na oko 80km/h wjechała mi z podrzędnej.
Pozdrawiam

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Październik 2013, 22:08:17 »
Dokładnie 215/70/15-16 i jazda. Preferuje Głośniejsze, tanie z bieżnikiem sportowym Accelera Alpha lub tanie komfortowe, SAVA HP.

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Październik 2013, 12:46:36 »
Cytat: "vanhelsing"
Jeśli ktoś chce kupić dobre nowe opony taniej niż cena sklepowa,trzeba wiedzieć kilka rzeczy.Np.niewiele osób wie,że większość sklepów internetowych z oponami w Polsce,mimo różnych nazw jest własnością jednej firmy.Jeśli ktoś nie jest cierpliwy i nie szuka dobrze,to kupi opony drogo,mimo,że można taniej.Co nie zmienia faktu,że na 90% i tak kupimy w tej samej firmie.Najlepiej jest zadzwonić pod numer tel.podany na stronie i jeśli się ma zdolności negocjacyjne,to bez problemu można po kilku minutach rozmowy kupić komplet o 200 zł taniej.Zawsze to coś.Inna metoda: ustawić na znanej stronie internetowej z aukcjami  ;-) w ulubionych swój rozmiar opon,tak żeby wyświetlało nam powiadomienia o nowych aukcjach.Nowe aukcje są wyświetlane zaraz po północy i dobre opony w dobrej cenie nie dotrwają nawet do 8-mej czy 9-tej rano i nikt nie wie,że wogóle wystawione były.Trzeba co rano wstać wcześnie,przeglądać  i jeśli jest coś fajnego i zanim ktoś nas uprzedzi brać.To mozolne,ale dla cierpliwych nagroda-można naprawdę duuużo zaoszczędzić.


Coś mi właśnie nie pasowało, dlaczego w jednym ze sklepów cena za oponę wynosiła 530 + koszty przesyłki a w innym tylko 450 i przesyłka gratis.
Na aukcjach niestety ceny wyższe niż można kupić w hurtowniach, nawet poranne wstawanie nie przyniosło rezultatów.
Oszczędziłem blisko 400 zł na komplecie i z tej radości planuje sanciakowi jakiś prezent - np. regeneracja felg :D - tylko trochę poczeka do wiosny ;P

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Październik 2013, 17:39:36 »
:)

Jakie marki preferujecie ?? Tanie czy z górnej półki ?? Może jakieś przykłady dla zimówek, letnich czy całorocznych ??

Dzięki

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Październik 2013, 20:23:57 »
Polecam na zimę Vredestein Wintrac 4Extreme i Pirelli Scorpion Ice&Snow.Po prostu bajka :-)

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Listopad 2013, 20:37:18 »
Podłączę do tematu.
Zima się zbliża (na razie małymi kroczkami ) ale mam na razie opony 225/70/16 (u mnie w książce pisze ze takie mają być, ciężki silnik i skrzynka) czy lepiej jest na zimę zmniejszyć rozmiar opony na 215 czy zostać przy orginale. Mam upatrzone micheliny w dobrej cenie ale 215/70/16. za 225/70/16 musiałbym dołożyć po 100 zł. Co wy na to??

kierownik1

  • Gość
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Listopad 2013, 21:22:29 »
Jak napisałem wyżej jeżdżę na takim rozmiarze na letnich i zimowych. Poprzednią zimę jeździłem na rozmiarze 215/65 R16 (z takim kupiłem w zeszłym roku) i bardzo dobrze się sprawowały. Specjalnie kilka razy "testowałem" na  polach uprawnych i w okolicy Krynicy Zdrój podczas ferii. I powiem tak: żadnych negatywnych doznań.
Pozdrawiam

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Styczeń 2014, 18:10:33 »
Cytat: "Probably"
Przymierzam się do zakupu nowych opon do mojego Santka.
Wybrałem : Dunlop Grandtrek Touring A/S 225/70 R16 103 H MFS

Rozumię, że koledzy  Arni71 i Volcan dalej podtrzymują dobrą opinie na temat tych opon ? I jeszcze jedno pytanie ...co z ich żywotnościa ?

[ Dodano: 2013-09-18, 09:02 ]
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tych opon :
Vredestein Quatrac 3 SUV 225/70 R16 103 H
 znajomy gumiarz twierdzi, że są lepsze od Dunlop Grandtrek .. sam już nie wiem  :-/


Pewnie już kupiłeś opony, ale podzielę się swoimi obserwacjami :) Zmieniłem właśnie zużyte Dunlopy Grandtrek Touring na Vredestein Quatrac 3 SUV (też w rozmiarze 225/70R16) i jak na razie (asfalt - trochę suchego, trochę mokrego i bardzo brudnego - czyt. śliskiego + trochę piachu i błota) jestem z nowych opon bardzo zadowolony. Vredestein Quatrac 3 jest bardzo chwalony jako wielosezonówka, wersja SUV ma ciut inny bieżnik (dodany jeden rząd kostek "letnich") i mam nadzieję, że opony te sprawdzą się w moim samochodzie.

Dunlopy to świetne opony, ale pod sam koniec eksploatacji po prostu się rozleciały - zaczęły się w czasie jazdy wyrywać kawałki kostek bieżnika, całość spękała i wyglądała niezbyt ciekawie. Niemniej jednak chciałem zakupić kolejny komplet takich opon (została mi jedna w dość dobrym stanie z poprzedniego kompletu), ale dostępne były jedynie z datą produkcji xx11, więc na chwilę obecną opony niemalże trzyletnie. Nasuwa to podejrzenie, czy opony te są jeszcze produkowane i/lub importowane do Polski. Podobna sytuacja była z oponami Pirelli Scorpion STR - też do kupienia były jedynie opony z 2011 roku, jedynymi w miarę "pewnymi" oponami ze świeżej produkcji były właśnie Vredesteiny i to na nie się zdedowałem.

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć skąd wzięła się na etykiecie opony dość niska ocena zachowania na mokrej nawierzchni, bo moje subiektywne wrażenia są wręcz przeciwne - mam wrażenie, że na Vredesteinach auto jest jeszcze pewniejsze w zakrętach i przy hamowaniu na mokrej nawierzchni. Nie mogę się doczekać śniegu, żeby sprawdzić zachowanie samochodu w warunkach zimowych :)

Co do cen opon. Wulkanizatorzy chcieli za Vredesteiny około 600 złotych za sztukę (+/- 30 złotych), kupiłem je przez internet po 470 złotych za sztukę. Różnica jest wyraźna :)

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Styczeń 2014, 18:10:39 »
Cytat: "Probably"
Przymierzam się do zakupu nowych opon do mojego Santka.
Wybrałem : Dunlop Grandtrek Touring A/S 225/70 R16 103 H MFS

Rozumię, że koledzy  Arni71 i Volcan dalej podtrzymują dobrą opinie na temat tych opon ? I jeszcze jedno pytanie ...co z ich żywotnościa ?

[ Dodano: 2013-09-18, 09:02 ]
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tych opon :
Vredestein Quatrac 3 SUV 225/70 R16 103 H
 znajomy gumiarz twierdzi, że są lepsze od Dunlop Grandtrek .. sam już nie wiem  :-/


Pewnie już kupiłeś opony, ale podzielę się swoimi obserwacjami :) Zmieniłem właśnie zużyte Dunlopy Grandtrek Touring na Vredestein Quatrac 3 SUV (też w rozmiarze 225/70R16) i jak na razie (asfalt - trochę suchego, trochę mokrego i bardzo brudnego - czyt. śliskiego + trochę piachu i błota) jestem z nowych opon bardzo zadowolony. Vredestein Quatrac 3 jest bardzo chwalony jako wielosezonówka, wersja SUV ma ciut inny bieżnik (dodany jeden rząd kostek "letnich") i mam nadzieję, że opony te sprawdzą się w moim samochodzie.

Dunlopy to świetne opony, ale pod sam koniec eksploatacji po prostu się rozleciały - zaczęły się w czasie jazdy wyrywać kawałki kostek bieżnika, całość spękała i wyglądała niezbyt ciekawie. Niemniej jednak chciałem zakupić kolejny komplet takich opon (została mi jedna w dość dobrym stanie z poprzedniego kompletu), ale dostępne były jedynie z datą produkcji xx11, więc na chwilę obecną opony niemalże trzyletnie. Nasuwa to podejrzenie, czy opony te są jeszcze produkowane i/lub importowane do Polski. Podobna sytuacja była z oponami Pirelli Scorpion STR - też do kupienia były jedynie opony z 2011 roku, jedynymi w miarę "pewnymi" oponami ze świeżej produkcji były właśnie Vredesteiny i to na nie się zdedowałem.

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć skąd wzięła się na etykiecie opony dość niska ocena zachowania na mokrej nawierzchni, bo moje subiektywne wrażenia są wręcz przeciwne - mam wrażenie, że na Vredesteinach auto jest jeszcze pewniejsze w zakrętach i przy hamowaniu na mokrej nawierzchni. Nie mogę się doczekać śniegu, żeby sprawdzić zachowanie samochodu w warunkach zimowych :)

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Pogadajmy o oponach
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Styczeń 2014, 11:07:04 »
U mnie minęło 25 miesięcy użytkowania opon DUNLOP i jak na razie brak zastrzeżeń - trwa 3 zima i na razie nie wiem jak się po tym okresie sprawują z braku śniegu - wizualnie OK  nawet nie złapały brązowego odcienia co zdarzyło mi się w DUNLOPach letnich w Astrze.