Autor Wątek: Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wpr  (Przeczytany 1741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gregor101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Witam... Właścicielem auta jestem od 3tygodni. Ogólnie wszystko gra natomiast zauważyłem że przy jeździe z większą szybkością (trasa) odczuwam dość spory dyskomfort polegający na braku płynności ruchu kierownicą przy jeździe na wprost... Wrażenie jest takie jakby coś było za mocno skręcone! Czy ktoś z was miał lub słyszał o podobnych objawach? Nie ukrywam że dłuższa trasa jest mało sympatyczna, dwie łapki na kierownicy i cały czas koncentracja  :shock: z góry dziękuję za pomoc

Offline focusrite

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2019, 19:48:41 »
a zmieniałeś sobie wspomaganie kierownicy na inny tryb? Może to pomoże ?

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2019, 21:30:45 »
wspomaganie jest elektryczne.. może masz tryb sport włączony? ogółem na comforcie nawet jadąc 170 możesz kręcić delikatnie

Offline mathew75

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2019, 22:15:38 »
To o czym piszesz jest cechą która bardzo często wystepuje w tym modelu/wersji. Wielu użytkowników skarży się na to...

Offline gregor101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty 2019, 19:59:45 »
Dzięki za odpowiedzi... Tryby wspomagania oczywiście zmieniałem... Bez rezultatu. Podobno rzeczywiście ten typ tak ma więc pozostaje mi się przyzwyczaić  :-/  a mam jeszcze pytanko jak się dostać do tylnych gniazd żarówek bo stop mi padł po jednej stronie? Pozdrawiam 4

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2019, 11:56:09 »
dostęp bardzo prosty odkręcasz wewnątrz klapy po dwie śruby na stronę i wysuwasz tylną lampę musisz oczywiście trochę siły użyć bo lampy w HB są na ślizgach więc muszą wyskoczyć.

Offline gregor101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec 2019, 16:29:24 »
Udało się, wymienione. Dzięki  ;-)

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec 2019, 12:05:51 »
w instrukcji jest to zaznaczone ze powyzej okreslonej predkosci nastepuja utwardzenie ukladu kierowniczego.
np. przy 120 nie bedziesz robil usemek
to maja wszystkie samochody bo chodzi o bezpieczenstwo

Offline novy0

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Brak płynności ruchu kierownicą przy szybkiej jeździe na wprost
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2019, 18:52:30 »
Miałem to samo z blokowaniem kierownicy tzn, przy delikatnym ruchu odczuwało się tak jakby przycięcie kierownicy. Myślałem że to ta gumowa zębatka na łączeniu z silniczkiem ale po rozebraniu okazało się że jest w idealnym stanie. Coś mnie tknęło i zapsikałem wd40 i potem smarem te przeguby/krzyżaki górny i dolny i okazało się że to strzał w dziesiątkę. Kierownica działa teraz płynnie.