Autor Wątek: [Getz] [Getz] Cieknący silnik  (Przeczytany 1306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Cieknący silnik
« dnia: 11 Luty 2019, 15:02:56 »
Część, ostatnio zaglądałem pod swojego Gacka 1.1 i zauważyłem kilka dużych kropel czegoś brązowego, nie stwierdziłem od razu, że olej, bo mam cały silnik nim ubrudzony olejem i mogła równie dobrze być to brudna woda. Podłożyłem więc karton pod autem gdy było sucho (auto stało cała noc nie jeżdzone) i zauważyłem po kilku godzinach, że wyciekło sporo oleju, było widać tłuste plamy, na pewno nie woda. Widzę, że prawdopodobnie wycieka mi z pod pokrywy zaworów. Panie tylko, czy to jest jedyny wyciek. Czy może cieknący spod głowicy, ale bez typowych objawów takich jak "masło" na korku oleju lub smrodu spalin w płynie chłodzącym? Jeśli tak, to jaki jest orientacyjny koszt wymiany tej uszczelki? Auto kupione u handlarza (wielki błąd), więc wszystko jest możliwe.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:36:47 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1475
[Getz] Cieknący silnik
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2019, 15:41:38 »
A ginie płyn chłodniczy. Bo takie kapanie może spokojnie być spod pokrywy zaworów. Warto umyć i kupić nową. U mnie też tak leciało spod pokrywy aż czuć był ospaleniznę bo mechanik zaoszczędził i uszczelkę starą i twardą posmarował tylko sylikonem.
Więc kup uszczelkę i wymień bo to koszt jakieś 25zł i umyj silnik na dole. Głowica rzadko puszcza olej na zewnątz częściej bierze płyn lub daje olej do płynu.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Cieknący silnik
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2019, 16:24:30 »
jeśli to tylko uszczelka pod pokrywą zaworów to dobrze, bo już się bałem, że trzeba będzie całą głowicę zdzierać i planować. Co do płynu to go raczej nie ubywa, chyba, że ubywa w tak wolnym tempie, że tego nie widać.