Forum > i40 VF

[i40 VF] Olej Long Life

(1/8) > >>

ghost2255:
Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem i40 1.7 136KM. Auto zostało sprowadzone z Niemiec, gdzie było serwisowane w trybie Long Life, czyli przeglądy co 30tys.km.
Dotychczas było ich 6, bo przebieg auta to prawie 180 000km. Dzisiaj postanowiłem zrobić przeglad olejowo-filtrowo-pozakupowy, mimo, że wg. książki 2 000km temu był w ASO i dostal nowy olej. Jednak stan był ponad normę(DPF), więc nastąpiła wymiana.
Przed wymianą oleju dodałem płukanki LiQUI MOLY aby wypłukać złogi sadzy i oleju z silnika.

To, co spłynęło z silnika naprawdę mnie zadziwiło. Olej  był czarny-wiadomo, diesel, ale bardziej przypominał wodę z błotem, które osadziło sie na sciankach miski do której zlewałem stary olej.

Do silnika poszedł nowy olej i wymienię go rownież z płukanką za ok. 10 000km.

Nigdy nie wierzyłem w zapewnienia producentów, że wystarczy wymieniać olej co 30 000km i dzisiaj się utwierdziłem w tym przekonaniu. Wydatek nie jest wielki, a silnik dłużej pożyje jak skrócimy interwały do ok 15 000km.


Jako ciekawostke dodam jeszcze ze wymieniłem filtr paliwa, który byl chyba jeszcze z fabryki, mimo, że auto meldowało się w ASO już 6 razy!!!  Pewnie nikomu nie chciało się wyciagać akumulatora i komputera?

Na osłodę ATF w skrzyni był w dobrym stanie i być moze był wymieniany zgodnie z zaleceniami(co 90 000km).

Także nawet kupując auto z pełną historią serwisową warto sprawdzić wszystko samemu, bo papier przyjmie wszystko, a zalecenia producenta nie zawsze są zbieżne z interesem użytkownika.

ELETomek:
Wszystko zależy od ilości kilometrów połykanych rocznie. Jak będziesz robił 30tys rocznie będziesz wymieniał olej trzy razy w roku?

ghost2255:

--- Cytuj ---Jak będziesz robił 30tys rocznie będziesz wymieniał olej trzy razy w roku?

--- Koniec cytatu ---


Dwa na pewno

kacluk1987:
ghost2255 Jak ci się używa i40? zadowolony?? mi jakoś przeszkadzał brak mocy w i40-choć bryła to jedno z ładniejszych aut na rynku. i kieruję się w stronę peugeota 508sw

waszek_rmc:
Koszt wymiany oleju (filtr, olej plus wymiana) zamykam w kwocie 200 - 220 zł, to śmieszne pieniądze. Wymieniam co 10 tys, to daje w moim przypadku 5 wymian w ciągu 2óch lat. Dlatego pytanie:

--- Cytat: "ELETomek" ---Jak będziesz robił 30tys rocznie będziesz wymieniał olej trzy razy w roku?
--- Koniec cytatu ---


Wydaje mi się trochę dziwne... Jak to mówią, stać Cię na konia to na bat też powinno Cię stać...
Poza tym wydaje mi się, że powyżej 180 tys to już trzeba co 10 tys wymieniać... Ja mam 228 tys i cały czas lane 0W30, poprzedni właściciel wymieniał co ok 20 tys... też duży interwał...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej