Autor Wątek: [i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła  (Przeczytany 2428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jestem38

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« dnia: 18 Grudzień 2018, 02:18:25 »
Dotychczas żeby odpalić mojego I40 musiałem nacisnąć sprzęgło,wczoraj zauważyłem że po naciśnięciu przycisku start samochód od razu odpala bez sprzęgła i nie pojawia się komunikat o potrzebie wciśnięcia sprzęgła...czym to może być spowodowane?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2018, 09:42:57 »
Stawiał bym na czujnik wciśnięcia sprzęgła.

Offline kamil_leepnik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2020, 09:29:45 »
Witam. Moja i40 z 2012 nie reaguje na przycisk zapalnia start/stop po staniu przez kilka dni. Co może być przyczyną?

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2020, 21:29:46 »
Możliwe, że masz akumulator rozładowany/ uszkodzony i po dłuższym postoju nie ma odpowiedniego napięcia. Nie reaguje na przycisk czyli nie zapalają się kontrolki i nie puszcza blokada kierownicy ? Napisz dokładniej.

Offline kamil_leepnik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2020, 14:27:43 »
Nie reaguje kompletnie na nic. Otwiera sie tylko samochod ale nic wiecej. Ale dziwna sytuacja bo po poludniu zaplil od strzala. Moze byc ze nie widzi kluczyka? Co moze byc przyczyna?

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2020, 19:58:11 »
Jeśli nie widzi kluczyka to powinien wyświetlić komunikat na liczniku. Jak sytuacja będzie się powtarzała to można sprawdzić drugim kluczem czy jest różnica.

Offline kamil_leepnik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Inteligentny kluczyk, odpalanie bez sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2020, 20:07:32 »
Do tej pory nic nie wyswietlal a sytuacja powtorzyla sie 3 razy. Dzis juz jest ok. Dlatego nie rozumiem co mu moze byc. Mialem blad od czujnika polozenia drazka zmiany biegow. Ale zniknal po skasowaniu i sie nie pojawia. Czy moze to byc jego wina lub czujnika przy pedale sprzegla?