Autor Wątek: [Sonata EF] Prędkościomierz  (Przeczytany 1554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Prędkościomierz
« dnia: 07 Listopad 2018, 17:25:15 »
Witam szanownych kolegow.
Proszę o radę w zdiagnozowaniu problemu. Moje dziecko bawiło się pistoletem wodnym w aucie i niestety nalało wody do nawiewów. Od tamtej pory miałem różne dziwne sytuacje z elektryką. Przez jakiś czas kontrolka otwarcia drzwi świeciła się stale, przez co nie mogłem uzbroić alarmu. Był okres, że światła postojowe mrugały mimo tego, że auto było zamknięte. Już nie wspomnę, że radio padło. Wszystko to ustało, ale pojawia sie inny problem. Tzn. predkościomierz od czasu do czasu przestaje działać. Bywa tak, że jest wszystko dobrze i nic sie nie dzieje, a czasem jakby sie odłączał i albo nie działa już do końca podróży, albo probuje się włączyć i wskazówka się podnosi do prędkości aktualnej, a za chwile spada.
Czy wiecie gdzie szukać przyszyny? Ewidentnie jest to problem wilgoci, tylko myślałem, ze jak będę jeździł z ogrzewaniem na maxa to z czasem to sie uspokoi, a tak nie jest.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Prędkościomierz
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2018, 22:16:22 »
To może chociaż wie ktoś czego się czepić, gdy po wyłaczeniu silnika przez krótki okres czasu migają światła postojowe?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata EF] Prędkościomierz
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2018, 01:32:18 »
Podłącz pod Kaskadę i zobacz, czy Tobie wypluje jakieś błędy.

To jakiś grubszy problem z ECU, albo rozwalony multiprzełącznik przy kierownicy.

Offline kylo80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata EF] Prędkościomierz
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2018, 03:16:14 »
Multiprzełącznik już rozrbrałem i przeczyściłem. Można by sie zastanowić nad przekaźnikiem, ale raczej stawiałbym na sygnał sterujący przekaźnikiem. Tylko nie bardzo wiem jak to sprawdzić :/
Błędów nie ma...