Autor Wątek: Czy takie radio obsługuje Android Auto?  (Przeczytany 11059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Październik 2021, 00:37:34 »
Zacząłem znów rozglądać się nad radiem z android auto. Dopatrzyłem się, ze wychodziły wersje bez nawigacji z samym AA. W związku z tym nie mają slotu SD i niema konieczności wymiany kratek. Zastanawiam się tylko, czy będzie działać. Z tyłu oprócz standardowej kostki i anteny ma wejście GPS, do tej pory wydawało mi się że po podłączaniu do AA system korzysta z gps telefonu..

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #76 dnia: 20 Październik 2021, 18:51:20 »
niema konieczności
Niema? A może głucha?

W roczniku 2021 można wybrać radio z AA ale bez nawigacji, lub radio z AA w pakiecie Navi, czyli z fabryczną nawigacją - może z tego powodu w radiu znajduje się wejście na antenę GPS.
Pytanie tylko, czy takie radio pasuje do starszych roczników? Na zdjęciu nie widać uchwytów bocznych - takich blaszek, które przykręca się czterema wkrętami. Bez tego radio nie utrzyma się we wnęce.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Październik 2021, 12:45:01 »
Jak jeszcze ktoś tu nie napisał to napiszę bo sprawdzone to zostało przez osobę, która wymieniła małe radio na radio z AA ale bez nawi - antena GPS, nawet taka najtańsza musi być podłączona. Inaczej nie będzie pokazywać się godzina i data w radiu - nie da się tego w żaden sposób ustawić ale po podłączeniu anteny wszystko działa (czas/data zaczyta się z GPS).

Ja z kolei wymieniłem radio AA na takie z AA i GPS i to była operacja Plug&Play (łącznie z kratką).
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2021, 12:46:32 przez taki--jeden »

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Październik 2021, 12:48:23 »
Dzięki za pomoc, szukam radia i gps.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Październik 2021, 12:58:51 »
Dzięki za pomoc, szukam radia i gps.
...i ramki.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Październik 2021, 13:55:17 »
Chodziło mi o jakiś zewnętrzny gps.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Październik 2021, 14:03:40 »
Chodziło mi o jakiś zewnętrzny gps.

Czyli co?  Zewnętrzne urządzenie do nawigacji czy antenę GPS?

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Październik 2021, 14:08:13 »
Antena

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #83 dnia: 21 Październik 2021, 14:24:59 »
Antena

Cokolwiek będzie działać z wtyczką Fakra.

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Styczeń 2022, 22:51:36 »
Hej, nie warto pchać się w fabryczne, jeżeli chodzi o funkcjonalność ustępują znacznie chińskim stacjom na androidzie.
Moje radio działa cały czas bez najmniejszych problemów. Ostatnio musiałem wymienić kamerkę bo zamokła, co prawda udało mi się ją reanimować ale pogorszyła się jakość obrazu, pewnie optyka ucierpiała.
Radio posiada system android, łączy się automatycznie z wifi z telefonu. Można zainstalować każdą aplikację ze sklepu play.
Jedyna wada: mikrofon. Nawet na zewnętrznym jakość dżwięku jest marna.
                   Odświeżam temat czy ktoś założył takie radio z  nawigacją  do i30 ? Mój samochód jest z 2020 roku produkcji   

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Styczeń 2022, 12:41:36 »
Ja miałem radio tego typu i powiem krótko: padaka. Po kilku dniach zwróciłem je sprzedawcy i włożyłem moje oryginalne radio.

Zresztą przeczytaj poprzednie posty, wszystko masz ładnie opisane. Te radyjka są pewnie produkowane przez jedną firmę i pod względem technicznym wszystkie są takie same, różnią się tylko wersją Androida. Dla mnie to radio to niewypał, bo nie działało mi w nim... radio! Nawet Radio Maryja nie chciało odbierać. A gwoździem do trumny okazało się niedziałające fabryczne gniazdo USB.

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Styczeń 2022, 13:09:06 »
Bardzo dziękuję za  odp , chcieli ode  mnie za to radio navi 2300 zł , eh ,wolę zostac  przy moim bieda  radiu .Pozdrawiam serdecznie :)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Marzec 2022, 20:10:34 »
Zauważyłem, że ostatnio popularne zrobiło się radio T'eyes - na YouTubie pełno recenzji i wszystkie BARDZO pozytywne.
Generalnie, radyjko jest rewelacyjnie wykonane i bardzo uniwersalne, tzn. sam panel jest jednakowy dla wszystkich modeli, a różni się trochę wnętrznościami oraz ramką dookoła ekranu. Producent sprzedaje radio razem z odpowiednią ramką. W naszym przypadku to byłaby ta zaślepka z tyłu ekranu + ewentualnie ramka dolna, dopasowana do kształtu nad kratkami nawiewu. Byłaby... bo dla naszych i30 takiej ramki nie ma. Paradoksalnie, dla i30 pierwszej generacji można już to radyjko kupić (z ramką).

Wydaje mi się, że producent jest chiński (ewentualnie Malezja, Tajwan, te rejony) i w pierwszej kolejności przygotował wersje na rynki lokalne + może Rosja, a jak powszechnie wiadomo, tam i30 pierwszej i drugiej generacji są bardzo popularne. Wnioskuję zatem, że i dla naszego i30, prędzej czy później, taka ramka się pojawi. Przynajmniej mam nadzieję, bo wygląda bardzo obiecująco :)

Tutaj jedyny sklep (nie licząc aliexpress) jaki znalazłem: https://www.teyes.com.au/collections/cc3/hyundai

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #88 dnia: 08 Marzec 2022, 21:24:56 »
Hmm, wygląda nieźle, rzekł bym inaczej niż reszta klonów... ale rzuciłem okiem na aliexpress i te wszytkie klony do PD zniknęły ?!!! Albo nie umiem znaleźć.
To chyba jest radio które znalazłem w końcówce poszukiwań.

To radio 2 din, wydaje mi się że do PD nawet ramka nie pomoże, bo jest za grube, ale ja tam się nie znam do końca co chińczycy produkują.

U mnie temat umarł. Wymieniłem 1.4MPi na 1.4tgdi z DCT i mam firmowe dotykowe teraz (niestety bez navi, ale android auto działa i robi robotę jako navi)