Autor Wątek: Czy takie radio obsługuje Android Auto?  (Przeczytany 11212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Luty 2021, 22:19:06 »
To chińczyk dotarł. Pierwsze podejscie do montażu nieudane. Czasu było już mało i bałem się pourywać cokolwiek. Poczytałem co nie co więc może jutro drugie podejście.
Podobno to Maisun, procek PX5 ale okaże sie jak odpalę.

Zastanawiam się do czego jest wystająca linka z tyłu radia.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Luty 2021, 08:51:36 »
Musisz ją energicznie pociągnąć, żeby odpalić radio. Wiesz, tak samo jak kosiarkę  ;)

A tak na serio to może być jedna z anten - czy ta "linka" wygląda jak drucik w nylonowym oplocie? Wrzuć zdjęcie, jeśli możesz.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Luty 2021, 09:38:47 »
No to masz chyba rację. Wstyd się przyznać i uznajmy że było ciemno w garażu ;) ale wczoraj mi to wyglądało na "linkę" bez izolacji a to kurna jest szara izolacja poprostu.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Luty 2021, 12:48:09 »
Wygląda jak zwykła antena albo jakiś czujnik, sądząc po tym zgrubieniu na końcu.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Luty 2021, 21:54:42 »
Hej dundy,

Mam parę pytań jeśli można.  Oczywiście o instrukcji z porządym opisem można zapomnieć.
1 Miałeś jakieś osobne kable do USB? Bo u mnie były w zestawie. Bez ich podłączenia wygląda że USB nie działa, a żeby podłączyć to póki co nie dostałem się gniazda USB.
2. Jak Ci działa radio? Bo moje kiepsko, jakiś separator założyć czy co?
3. I jaką miałes lampkę cofania w zesstawi? Kupiłem kame cofania z lampa do i30 ale też średnio pasuje do zderzaka i dziura za wielka żeby żarówka się trzymała

Póki co mam mieszane uczucia co do mojego wyboru :( Nie wiem czy chińczyk słaby czy wszystkie takie same.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Luty 2021, 22:07:22 »
To na chwilę obecną jestem za zwrotem. Więcej napiszę jak się sprawa zakończy, zobaczymy jak się sprzedawca zachowa.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Luty 2021, 16:25:29 »
To parę szczegółów.
Sprzęt , procek PX5, 4GB/64GB (bez DSP prawdopodobnie)
Wszystko miało super/hiper pasować.
Na zdjęciach:
- Zdjęcie naklejki na radiu.
- I teraz niespodzianka ... rzeczywiste wyjścia z tyłu radia.
- piny we wtyczce (inne niż w aukcji, brak np pinów z USB)
- kable w zestawie
Jak widać brak bezpośredniego połączenia USB z oryginalnej wtyczkii tak samo jak i aux.
Cóź, chińczyk zmienił w trakcie produkcji wyjścia zapewne, być może dla mojego dobra, bo moge podłączyć 4xUSB (ale trzeba kombinować)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Luty 2021, 13:53:02 »
Super wszystko przedstawione, wielkie dzięki! A gdzie kupowałeś to radio? Allegro czy Aliexpress? Możesz podać link do oferty - będziemy wiedzieli czego unikać.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Luty 2021, 10:57:24 »
Zwrot się zakończył pomyślnie to teraz mogę wypluć więcej.
Sprzęt z allegro od tego samego sprzedawcy co podawaliśćie w poprzednich postach czyli z Legnicy.
Po zabawach mam dodatkowo 2 spalone pendrive'y!!! Jeden śmierdzi do dzisiaj. Podłączyć się raczej tego źle nie da.
Radio odbierało bardzo kiepsko, podłączenie zasilania pod antenę(niebieski kabelek) tez niewiele dawało, nie próbowałem już zabaw z separatorem bo niemiałem na szybko pod ręką

Na tą chwilę przeglądam czym by to można zamienić i czy wszystkie chinczyki są takie same.
Ostatnio na alliexpres znalazłem radio z innym procesorem, niby 6GB Ram. 128GB i wyświetlaczem QLed z wyższą rodzielczością. Niestety nie udało się tego potwierdzić u chińczyka a linka nie wkleję bo oferty już nie ma więc może fake

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Luty 2021, 11:44:12 »
Dzięki za informację. Sam cały czas szukam czegoś z androidem ale żeby działało bez problemów. Jak byś kiedyś coś takiego pewnego znalazł to proszę podziel się tym na forum.

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Luty 2021, 18:36:37 »
Szkoda, że z oryginalnym radiem z AA są takie problemy z przełożeniem. Gdyby się udało to opanować, byłaby chyba niezła alternatywa. Na allegro kosztują niewiele, może trzeba jakąś dodatkową wiązkę z kupowanego radia wziąć? No i maskownicę wentylacji z miejscem na czytnik kart SD...

Offline guzik_1972

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Marzec 2021, 09:01:57 »
Witam. Chcialbym sie z wami podzielic moim doswiadczeniem z tym radiem z chin. Radio kupilem w zeszlym roku ,zamontowalem je samodzielnie kwestia 15 min. Radio niby dedykowane do i30 ale uwazam je za kompletna porazke. Orginalna kamera cofania nie dziala z tym radiem bo koreanczycy sobie wymyslili kamere cofania na 6V, USB slot nie dziala,spalilem 2 pendrive, micro wmontowane w tych radiach to kompletna porazka. Jedyne plusy tego radia to android i mapy googla i ze mozna instalowac kazda aplikacje ze sklepu googleplay. Mam wielki zal do sprzedajacych te radia bo nie udzielaja oni kompletnie zadnych informacji o tych problemach.Obecnie radio lezy w piwnicy od 5 miesiecy za ktore wywalilem 1600 zl. Obecnie mam radio dotykowe bez nawigacji i przymiezam sie do kupna orginalnego radia z nawigacja i chcialbym sie zapytac czy ktos juz robil taka podmiane...?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Marzec 2021, 11:11:25 »
Hej guzik_1972 , czy mozesz napisac :
1. gdzie kupowales radio?
2. co to dokladnie za model radia?
3. o co chodzi z tym, ze "micro wmontowane w tych radiach to kompletna porazka"? Nie czyta kard microSD?

Offline guzik_1972

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Marzec 2021, 13:19:56 »
Radio kupiłem zdokladnie te https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-hyundai-i30-iii-2017-android-9954393312 . Mikrofon w tym radiu nie nadaje się do rozmów telefonicznych chodzi o zestaw głośnomówiący

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy takie radio obsługuje Android Auto?
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Marzec 2021, 13:46:00 »
No to bardzo mnie zmartwiles, bo sam czailem sie na te radio :( Android 10, 4 GB RAMu - to było dla mnie warzne, ale widze ze jednak nie warto go kupowac.

Dzienki za podzielenie sie wiedzom i doswiadczeniem!

Screen oferty z radiem dla potomnych: