Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.  (Przeczytany 44475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Październik 2019, 10:23:51 »
Cytat: "Mazbenek"
Witam Panowie, po dłuższej przerwie ze wcześniejszych postów możecie poczytać, że mam ten sam problem. Wczoraj oddałem auto do serwisu po zgłoszeniu w ramach rękojmi oczywiście po konsultacjach z Rzecznikiem Praw obywatelskich, który wystosował odpowiednie pismo do dealera. Czekam na efekty, jeżeli usterka nie zostanie usunięta zostaną podjęte kolejne kroki prawne, które umożliwia mi ta forma reklamacji. Będę informował o przebiegu sprawy, jeżeli znajdę tylko trochę czasu. Zachęcam Wszystkich, którzy mają ten sam problem o korzystaniu z prawa rękojmi, wtedy może uda się coś wyegzekwować. Oczywiście  zgłoszenia gwarancyjne, które były kierowane wcześniej do serwisu kończyły się fiaskiem w stylu: *ten typ tak ma*.


Witaj.
Czy udało się może już coś ustalić w temacie?
Pozdrawiam  :-)

Offline misbubumis6

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #106 dnia: 07 Listopad 2019, 22:17:16 »
Ostatnio zauważyłem jedną niepokojącą rzecz:
Dzieje się to średnio kilka razy dziennie i trwa około 2 do 3 sekund
A mianowicie sa to słyszalne odglosy jakby coś wibrowalo.
Na tyle slyszalne ze nie ma sensu tego chyba bagatelizować i mysle ze moze miec połączenie z glownym tematem.
Jakby co samochód ma 3 mce i przejechane 2700 km...
Ciekawe co powiedza w ASO...

Offline admaxter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Grudzień 2019, 20:32:08 »
No i stuknęło 15k i auto jest po pierwszym przeglądzie. Zgłosiłem problem z obrotami i ... na dzień dobry obsługujący stwierdził że może to wina mojego stylu jazdy - za późno wrzucam na luz podczas dohamowania ... ubawiłem się :). Odbierając auto poinformowano mnie że zrobiono jakiś "głęboki reset" i adaptację od podstaw. Nie wiem co dokładnie zrobili ale wydaje mi się, że nie ma już nagłych skoków obrotów w dół do ok 450obr/min i są one jakby stabilniejsze. Obserwuję w dalszym ciągu.

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #108 dnia: 07 Styczeń 2020, 19:28:04 »
Witaj.
I jak tam sytuacja z obrotami? Faktycznie jest coś lepiej?
Bo ja byłem dzisiaj w serwisie i zgłosiłem dwie usterki - ani jednej nie naprawili.

1. Problem z obrotami opisywany szeroko w tym wątku - miły Pan przyjął zgłoszenie, ponad godzina czekania.
Odbieram auto - miły Pan twierdzi, że jeździli ponad 10 kilometrów i żadnych wahań obrotów nie było. Ja na to, że przejadę się z kimś z serwisu i niech obserwuje obrotomierz. Oczywiście problem się pojawił - Panu zrzedła mina  :-(
Mówi, żeby jeszcze poczekać, jednak zrobią ponowną adaptację przepustnicy.
Po 15 minutach odbieram auto, miły Pan twierdzi, że zrobili reset i adaptację i prosi, aby nie gasić auta, tylko wracać do domu, bo samochód "będzie się czegoś tam uczył od nowa". Nie wiem, czy cokolwiek było zrobione, bo problem jak był tak pozostał.
2. Problem z "klikającym sprzęgłem" - opisywałem tutaj: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12854
Oczywiście jak na złość po przyjeździe do serwisu przestało "klikać" a jak wróciłem do domu (60 kilometrów) to znowu to samo. Normalnie masakra jakaś  :evil:
Pytałem ile kosztuje u nich pierwszy przegląd po roku - około 800 zł  :!:  :!:  :!:
Wymieniają tylko olej i filtr oleju oraz filtr kabinowy i podkładkę miski olejowej.
Oryginały można kupić w necie i zapłaci się jakieś 300 zł maks z wymianą poza serwisem.
Powiedziałem im , że zgodnie z przepisami unijnymi można to zrobić gdziekolwiek, byle mieć dowody zakupu i wymiany tychże części.
A Pan na to, że "teoretycznie tak, ale żaden serwis nie posiada sprzętu, aby podpiąć się pod komputer nowych i20 i w razie poważnej awarii silnika jak nie będzie wydruku z komputera, że było sprawdzane, to mogą odmówić naprawy   :!:  :!:  :!:
Innymi słowy zmuszają do głupiej wymiany oleju u nich, bo nikt nie ma oprogramowania do nowych i20.
Szanowni forumowicze - orientujecie się może, czy jak nie będzie takiego wydruku z kompa z serwisu, to faktycznie mogą podważać gwarancję? Bo to przecież jakaś paranoja jest...

Offline jason

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #109 dnia: 08 Styczeń 2020, 14:02:51 »
Mogą i będą. Chcąc zaoszczędzić możesz przywieźć swój olej, tj. ten sam który oni leją, myślę, że ze 100zł zaoszczędzisz bo przebitka jest tam duża, ja tak robiłem i nie było problemu. 800zł i tak nie dużo, kolejny przegląd dwa razy droższy ;)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #110 dnia: 08 Styczeń 2020, 18:03:40 »
Czy jest jakaś "akcja serwisowa" na ten Wasz problem? Oni mają ogólnokrajowy-światowy biuletyn napraw i usterek, ciekawe czy im to się pokazuje w komputerze.

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #111 dnia: 18 Styczeń 2020, 21:19:36 »
Nie, nie ma nic , przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym. Hyundai nie uważa to za usterkę. Taka marka.

[ Dodano: 2020-01-19, 11:25 ]
Zresztą i30 ma bardzo podobny problem i Hyundai też ma to gdzieś 😊

https://m.autocentrum.pl/usterki/hyundai/i30/iii/wagon/silnik-benzynowy-1.4-mpi-100km-od-2017/obroty-silnika-17798/

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #112 dnia: 22 Styczeń 2020, 22:44:26 »
1krzys, tak, sam to zgłaszałem przy przeglądzie. Odpowiedź standardowa "to nie wada, to cecha tego silnika" ;) Właściwie to już przestałem się tym przejmować, a tym bardziej wierzyć że coś z tym zrobią. Nie wpływa to znacząco na jazdę. Ale możliwe że przy moim stylu jazdy i konkretnym egzemplarzu problem jest mniej widoczny.
"Taka marka"? W innych markach też olewają poważniejsze problemy. Ale to już chyba specyfika dzisiejszego świata, nie tylko w odniesieniu do rynku samochodów...

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #113 dnia: 23 Styczeń 2020, 19:37:54 »
A jakby tak poprosić, żeby Ci to dali na piśmie? Ze ten silnik tak ma? Może za rok będę sprzedawał, i chcę mieć na piśmie, żeby przyszły kupiec o tym wiedział? Ciekawe co z takim czymś by zrobili, założe się, ze pisemnie kitu by już nie wciskali.

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Styczeń 2020, 20:30:32 »
Mnie dali takie coś na piśmie

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Styczeń 2020, 21:43:18 »
No to teraz nic tylko to rozpowszechniać i robic reklame chyba ?

Offline kolos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Luty 2020, 05:03:57 »
Witam, po pierwszym przeglądzie i te same mowy. Ale w serwisie już wiedzą , że jest problem bo coraz więcej przychodzi niezadowolonych klientów. Radzę sobie z obrotami w sposób następujący: zanim zrobię na luz puszczam sprzęgło hamuję silnikiem następnie włączam na luz i  auto się toczy na luzie, na chwilę obecną nie ma problemu.

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #117 dnia: 22 Marzec 2020, 22:21:24 »
A tutaj ciekawy cytat z innego forum:
"Byłem w jednym z warszawskich ASO. Mistrz serwisu poinformował mnie, że dotyczy to nie tylko I30, ale także I20 z tym samym silnikiem i jedyną możliwą metodą eliminacji niepokojących objawów dotyczących obrotów silnika jest zmiana oprogramowania. Problem tylko, że póki co, nowego oprogramowania nie ma - ew. zmiany pojawiają się w razie potrzeby raz w roku, mniej więcej na przełomie maja i czerwca. Można więc mieć nadzieję, że tym razem Hyundai zauważy usterkę i coś poprawi. Piszcie licznie do Hyundai Motor Poland..."
Link:
https://www.autocentrum.pl/usterki/hyundai/i30/iii/wagon/silnik-benzynowy-1.4-mpi-100km-od-2017/obroty-silnika-17798/

Offline 1krzys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #118 dnia: 23 Marzec 2020, 15:10:27 »
No ciekawe , szczerze wątpię żeby to poprawili ale obym się mylił ...

Offline Walery

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
« Odpowiedź #119 dnia: 07 Kwiecień 2020, 11:36:49 »
Czyli po 10 latach od wypuszczenia bubla i20, o czym pisałem gdzie mogłem, ciąg dalszy nastąpił. Dobrze, że udało się sprzedać i jeździć od trzech lat bezawaryjną toyotą zapominając, że ma się auto. :roll: