Autor Wątek: Czujnik położenia wałka  (Przeczytany 1789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Czujnik położenia wałka
« dnia: 29 Listopad 2018, 11:25:45 »
Witam Panowie.
Czy któryś z kolegów demontował czujnik polozenia walka lub wie chociaż, gdzie on sie znajduje?

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2018, 09:48:47 »
Patrząc od przodu, po prawej stronie głowicy. Tak jest w G4FA.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2018, 23:22:41 »
Jakieś zdjęcie tego, bo też obstawiam winę tego u siebie. Czasem podczas opalania auta na ciepłym silniku...

Offline darman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2018, 03:50:07 »
Jakby ktos mial zdjecie, lub schemat to byloby super bo patrzyłem z prawej strony i nawet wykrecilem coś co troche przypominało ten czujnik ale okazało sie że to czujnik ciśnienia powietrza  :lol:

Offline zzamk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2018, 16:37:24 »
Nie spojrzałem, że PB. Tu masz filmik z rocznika 13

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:07:28 »
MIałem problem z błędem położenia wałka. Różnie Mi sugerowano i doradzano. Wszystko na grubo z kasą. Wymiana rozrządu itp. Mądry informatyk w kolejnym warsztacie poradził Mi diagnostykę w serwisie Hyundai_a. Pojechałem, zapłaciłem 290 pln za sprawdzenie czujników wału i wałka oraz restart komputera. Od 2mc. błędu nie wywala. Czujniki okazały się sprawne, gdzie warsztaty garażowe stwierdziły by to po wymianie, jedynie 100-óka sztuka, co i tak by mogło nie pomóc, bo kompa trzeba zrestartować. Widocznie ktoś u Mnie wcześniej je wymieniał i nie sparował z komputerem. Swoją drogą, mam dość tych nowszych aut. Tęsknię za Fiestą 92r. Była bezawaryjna. To Szowinistyczny dodatek do wpisu!  :mrgreen:

Offline darman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Czujnik położenia wałka
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2018, 00:15:39 »
Silnik podobny ale troche inny rozklad. Zobacze, bo może się okaże że jednak czujnik zrobili w tym samym miejacu. A propo resetowania kompa to czy jest jakis sposób zresetowania go samemu. Kiedyś ktoś pisal że trzeba odłączyć aku na co najmniej pół godziny.