Autor Wątek: Przepięcie  (Przeczytany 1317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg667

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Przepięcie
« dnia: 28 Listopad 2018, 11:04:15 »
Witam wczoraj coś przepaliło mi dwie żarówki do jazdy H7 i zresetowało mi radio , podejrzewam przepięcie ale nie wiem od czego zacząć szukać , dodam że nie dawno miałem renomowany silnik przeskoczył łańcuszek - czy możliwe że mechanik coś le złożył ?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Przepięcie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2018, 16:55:14 »
sprawdź ładowanie. może klema luźna i na chwilę się odłączyła.

Offline greg667

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Przepięcie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2018, 08:18:09 »
Sprawdzałem, niestety to nie to .

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Przepięcie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2018, 13:11:08 »
przepięcie mógł tylko wygenerować regulator alternatora i to też nie więcej niż 17V. musisz zapodać sobie jakiś woltomierz i pojeździć patrząc jak zachowuje się napięcie ładowania. są takie do gniazdka zapalniczki. nikt tobie więcej nie wywróży  :mrgreen:

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Przepięcie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2018, 17:08:55 »
Bardziej bym szukał problemów z masą bo skoro radio zgubiło pamieć to był zanik prądu. Gdyby poszło  tak wysokie napięcie  to powinno coś spalić a nie tylko żarówki a przecież one raczej nie spalą się od razu z chwilowego podniesionego napięcia.
Tak jak wyżej polecam bo sam używam woltomierza nawet zintegrowanego z ładowarką. Pokazuje na bieżąco stan napiecia ładowania. Jak będzie skakało np. na wertepach to mamy problem w instalacji. A jak pójdzie wyżej niż te 14,4 to wtedy alternator podejrzany.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Przepięcie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2018, 18:25:21 »
W jakiej sytuacji ci się to stało? Jeśli podczas rozruchu to może mój przypadek jakoś cię naprowadzi. U mnie było tak, że podczas odpalania raz na jakiś czas po przekręceniu kluczyka w pozycje startu nagle prąd znikał i przez jakąś minutę jakby nie było w ogóle akumulatora. Ani zamknąć auto, ani nic. Przyczyną była luźna klema plusowa, wymieniłem na taką o mniejszej średnicy i spokój. Ja mam u siebie akumulator Varty i dodatni biegun ma ciut za małą średnicę. Ledwo mogłem go złapać klemą. Z czasem się wyrobił i pojawiały się takie rzeczy.

Offline greg667

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Przepięcie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2018, 23:38:27 »
Sytuacja pojawiła się po dłuższej jeździe , już na podjeździe zatrzymałem się na chwile wysiadłem z samochodu , chcąc otworzyć drzwi garażu, sinik cały czas działał, po powrocie do pojazdu ruszyłem i w tedy to się zrobiło.