Forum > i30 PD

Spalanie

(1/16) > >>

morion8:
Proszę o podawanie spalania waszego Hyundaia i30 podając przy tym dane silnika



1,4 mpi - 100KM

Miasto 6,7l/100km
Trasa 5,8/100km

tomilipin:
1.4 MPI
miasto - nieznane, mało jeżdżę po mieście
trasa - 5,7

minimalnie udało mi się zejść do 5,1 przy jeździe 90km/h (~80% trasa, ~20% miasto) na odcinku 114 km, samochód miał około pół roku i 3800 km przebiegu.
Jeżdżę raczej ekonomicznie, prawie tryb dziadka.

mic83:
1.4MPI hb

Po przejechaniu ok 7000km średnie spalanie pokazywane przez komputer to 6.8 natomiast z wyliczeń wychodzi 7,16.
Najlepszy wynik uzyskałem podczas wyjazdu wakacyjnego (2+2+pełen bagażnik)  na trasie Trójmiasto - Jelenia Góra - 6,14l/100km (wartość wyliczona). Komputer pokazywał 5.8l/100km.
Najsłabszy wynik jeżdżąc w większości na trasie dom-praca-dom (ok. 5km w jedną stronę) - 8,83l/100 (wartość wyliczana) - latem.
Najlepszy zaobserwowany wynik to 4.5l/100km podczas przejazdu S6 z Gdańska do Gdynia (ok. 26km)
Z moich obserwacji wynika, że różnica między wartościami odczytanymi z komputera, a tymi z wyliczenia wynosi ok. 0,3l/100km.

morion8:
Ciekawe spostrzeżenia mic83. Nawet nie przypuszczałbym że pomiar z komputera może przekłamywać. Moje pomiary dotyczą wartości z komputera. Musze porównać z pomiarami własnymi.
Czyżby w aspekcie spalania firma HYUNDAI montowała nieprecyzyjne urządzenia pomiarowe?

mic83:
Nie koniecznie. Powiem szczerze, że nie zdarzyło mi się jeszcze jeździć autem, którego komputer pokazywałby spalanie dokładnie takie jak wychodzi z wyliczenia. Np. poprzednia Astra przekłamywała pomiary o 0,5l/100km. Muszę powiedzieć, że pomiary spalania podawane przez komputer i30 są jak do tej pory najbliższe prawdzie. Nie wiem z czego to wynika, ale dwa razy miałem tak, że wynik podany przez komputer był prawie identyczny jak ten z wyliczenia. Jednak w pozostałych wypadkach wynik wyliczeń był wyższy od wartości podanej przez komputer.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej