Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Polerowanie przednich świateł - jak ?  (Przeczytany 18270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Polerowanie przednich świateł - jak ?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Październik 2014, 10:39:24 »
Znajdź mi jakieś w miarę nowe auto, które ma szklane klosze :P No, chyba, że Nissan Micra k12.
Plastik jest lżejszy i przy uszkodzeniu nie rozsypuje się na milion ostrych kawałków. Niestety, matowieje szybciej, ale to zależy od plastiku.

Kojarzycie te Mikrusy?

W pierwszej wersji miały klosze z jakiegoś frajerskiego plastiku, który szybko matowiał. Pomagało w tym też usytuowanie lampy na masce - opady atmosferyczne walą z góry w klosz, słońce świeci - lampa mętna, mikropęknięcia, zadrapania.
Zdaje się, że później zaczęli tam montować szklane lampy.

Co do czyszczenia reflektorów w Elantrze XD - Złośnik przedwczoraj namachał się trochę ręcznie pastą ścierną, papierem 1800(?) i 2000, i jest pięknie i cacy. Bez elektrycznych polerek też się dało (choć ręce bolą).
Faktycznie, ta wierzchnia warstwa lakieru zżółkła i wystarczyło się jej pozbyć, żeby było ładnie.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Polerowanie przednich świateł - jak ?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Październik 2014, 16:56:35 »
Najniższa wartość do jakiej radzę zejść to 800. Niżej już lepiej nie, za duże rysy powstaną i będzie więcej polerowania. Po 800, stopniowo, 1200 i 2000. 800 może być na sucho ale dwa kolejne na mokro. 800 matowimy kompletnie, aż będzie równomiernie wszędzie zmatowiały, gwarantuje to, że na kolejnych etapach nie będziemy co chwilę się przyglądać czy coś zostało z zewnętrznej warstwy czy już nie. Następnie kolejno zwiększamy gradację papieru. Po 2000 nie ma chyba już większej potrzeby przechodzić na 2500. Do polerowania bardzo dobra jest pasta tempo, tania i robi co potrzeba. Polerka oscylacyjna jak najbardziej, ręcznie też można ale nie nastawiać się na robotę w 5 minut. Porządnie zrobiony klosz w 2 godziny to czas optymalny. Powoli, dokładnie a efekt będzie dobry.
Pastę nakładamy na suchy klosz. Warto później przejechać jeszcze woskiem. Sposoby jak z linku powyżej od kolegi odradzam. Tam jest zdzieranie warstwy i nakładanie drugiej.

Zboro

  • Gość
[Elantra XD] Polerowanie przednich świateł - jak ?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Październik 2014, 18:37:39 »
Ja także miałem problem ze zmatowiałymi przednimi światłami. Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed operacją ale powiem Wam drodzy forumowicze, że efekt wyszedł naprawdę świetny. Używałem najpierw papieru ściernego o gradacji 2000, potem 2200 i na końcu 2500 (oczywiście szlifowałem na mokro) a następnie gdy lampa była już zmatowiona nałożyłem na nią pastę lekkościerną TEMPO ( niebieską) i delikatną szmatką polerowałem klosz lampy kilkukrotnie. Po 3 czy 4 polerce lampa wygląda jak (prawie) jak nowa :)