Autor Wątek: świecąca kontrolka AIR BAG  (Przeczytany 2986 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
świecąca kontrolka AIR BAG
« dnia: 29 Sierpień 2018, 07:36:48 »
Witam.
Od paru dni w moim Sanciaku zaświeciła mi się kontrolka Air Bag i nie chce zgasnąć. Pojęcia nie mam od czego zacząć poszukiwania. Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną?Kontrolka po prostu nie zgasła po uruchomieniu silnika i nadal nie gaśnie.

Offline west40

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 86
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2018, 09:24:00 »
Na samym początku sprawdź połączenia kostek pod fotelami.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2018, 21:00:52 »
Kostki sprawdzone.wygląda że wszystko jest ok a kontrolka dalej się świeci....Dodam że połączenie w poduszce kierowcy przewodu z airbagiem też wygląda dobrze.jakieś inne sugestie?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2018, 21:26:46 »
Cytat: "ferudin"
Pojęcia nie mam od czego zacząć poszukiwania


Może od podłączenia kompa. Może coś podpowie gdzie szukać problemu.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2018, 07:42:10 »
Mam tylko ELM-a i program Torque który tylko łączy się z ECU silnika więc poduszek nie mogę zaczytać.  Znacie jakiś darmowy program na Androida żeby dało radę zaczytać i zdiagnozować Air bagi?

Offline krzysiek8104

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień 2018, 12:03:34 »
Ja mam kabel, którym można ewentualnie sprawdzić i wykasować błąd AirBag.
Wcześniej w Sonacie co chwila mi się zapalała, bo na wtyczkach nie było styku. Uważaj z odkurzaczem przy sprzątaniu pod fotelami.
Jakbyś podjechał do Dęblina, to mógłbym Ci wpiąć kabel i byśmy sprawdzili co i jak. Ale to najlepiej w weekend.

West, jak już zaświeciła Ci się kontrolka, to już nie zgaśnie, nawet jak poprawisz łączenia. Tylko komp i kabel.

brave

  • Gość
świecąca kontrolka AIR BAG
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2018, 13:03:14 »
Witam mam bardzo podobny problem mianowicie świeca mi sie poduszki a kodów błędów nie idzie zczytac HI-scanem ponieważ te błędy raz sie pokazują za sekundę znikają z pamięci i tak w kolko tylko migają. po wykasowaniu błędów kontrolka gaśnie mruga 3 razy i znowu sie zaświeca. ma ktoś jakaś sugestie od czego zacząć?