Autor Wątek: Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa  (Przeczytany 5056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Maj 2019, 20:47:32 »
Cytat: "kisiek"
Miałem parę diesli z VAG i BMW oraz MERC.Tam takich problemów niema.


Ja miałem opla, fiata, teść ma citroena i takich problemów też nie ma. To problem Hyundai/Kia, na moje kulawe oko musi być gdzieś zastosowany jakiś "g..nolit" w układzie zasilania i chyba się rozpuszcza od ropy.

Mam na myśli coś takiego jak kolega opisuje w tym wątku: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=113019#113019

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2019, 01:48:24 »
Ciekawe czy ta farba w baku łuszczy się w zależności od zatankowanego paliwa, na przykład premium. W Toyotach które jeździły na BP ultimate, bywały przypadki że rozpuszczał się filtr w środku i zapychał układ paliwowy. Taka zachodziła reakcja paliwa z filtrem, mowa o dieslu.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Maj 2019, 11:33:40 »
Baza paliwowa jest taka sama. Czy to BP czy Shell itd. Tylko swoje dodatki każdy inne dodaje. I to z nimi ewentualnie może jakaś reakcja zachodzić.

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Maj 2019, 12:24:54 »
Wiem że dolewają swoje ulepszacze, chodziło mi czy też na zwykłym dieslu bez ulepszaczy łuszczy się ta farba.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Maj 2019, 12:38:54 »
Cytat: "hyubi"
czy też na zwykłym dieslu bez ulepszaczy łuszczy się ta farba


To na prawdę łuszczy się farba? Zbiornik malowany jest od środka?

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Maj 2019, 12:49:30 »
Raczej na pewno jest położona jakaś powłoka. W wolnym czasie zobaczę w swoi z ciekawości, jak wygląda sitko i czy coś się łuszczy.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Maj 2019, 13:00:51 »
Zobacz. Jeśli coś jest, powłoka czy farba to wyjaśniało by czemu w innych markach aut nie ma tego problemu. Z reguły zbiorniki są plastikowe, a jeśli ktoś jeszcze stosuje metalowe to pewnie ich nie maluje od środka.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Maj 2019, 23:08:12 »
Może jakaś wadliwa partia plastyku co reaguje na paliwo i "puszcza" a syf zostaje na sitku. Nawet jeśli zbiorniki były metalowe w takim tico czy maluchu nie było aż tyle zabrudzeń bo jak już rdzewiały to od zewnątrz na łączeniu.
Najlepiej jakby zajrzeć do zbiornika i np. przetrzeć szmatką czy jest jakiś nalot na nim. Gdyby to była wina paliwa to by było to w innych markach widoczne i znane.

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Maj 2019, 08:44:01 »
Może tak być że tworzywo z którego został wykonany zbiornik zachodzi w reakcje z paliwem i coś się wtrąca, powstaje wtedy nalot który potem się łuszczy i przykleja się siatka. Zapytam tutaj przy okazji też o zawór EGR, praktycznie nic nie ma na temat tego zaworu na forum napisane. Zaleca się podobno co 60tys. go przeczyścić, zwłaszcza w samochodach z filtrem DPF. Czy ktoś go przeczyszcza raz na jakiś czas?

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Łuszcząca farba w zbiorniku paliwa
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Czerwiec 2019, 22:34:21 »
Zajżalem dzisiaj do zbiornika, nic się nie łuszczy, smok czysty, trochę tylko paprochów było. Zbiornik jest metalowy, nie plastikowy. Podejżewam że jak się coś łuszczy, to może być to przyczyną paliwa.