Autor Wątek: [Atos] [Atos] Awaria spryskiwacza przedniej szyby.  (Przeczytany 7648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mckvak

  • Gość
[Atos] Awaria spryskiwacza przedniej szyby.
« dnia: 27 Grudzień 2011, 21:48:53 »
Kiedy nie daje oznak życia spryskiwacz przedniej szyby a przetkałeś już końcówki na masce swojego Atosa to jest jeszcze ostatnia deska ratunku :). Po otwarciu przedniej klapy po prawej stronie jest zbiorniczek na płyn chłodzący. Przed zbiorniczkiem jest otwór w nadkolu przez który widać zbiornik płynu do szyb. Posadź kogoś za kierownicą, przekręć raz stacyjkę (nie zapalając silnika) i niech  naciska drążek wycieraczek tak jakby chciał uruchomić spryskiwacz przedniej szyby. Ty kiedy druga osoba będzie naciskała stuknij kilka razy np rączką śrubokręta w widoczny zbiornik przez w/w otwór. U mnie działa :) za każdym razem a córka ma radochę że pomogła naprawić auto :) .
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:08:53 przez Brt »

Hants

  • Gość
[Atos] Awaria spryskiwacza przedniej szyby.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2011, 23:17:27 »
A nie dolałes sobie kiedyś do zbiorniczka płynu do chłodnic? Jest swietny (w bardzo malutkich ilosciach, bo lakier moze przeżreć), ale gdy się go wymiesza z normalnymi płynami do spryskiwaczy, robi się taka pulpa w zbiorniku. Wyjmij silniczek i oczysc jego siateczkę.

mckvak

  • Gość
[Atos] Awaria spryskiwacza przedniej szyby.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2011, 00:32:17 »
Być może poprzedni właściciel ale nie podejrzewam. Mój mechanik (15 lat w serwisie Hyundaia) raczej sugerował że te Atosy tak mogą mieć i wystarczy postukać jak się zatnie. Ale chętnie się dowiem  jak dobrać się do tego silniczka a raczej sitka :).

Vanitum

  • Gość
[Atos] Awaria spryskiwacza przedniej szyby.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2012, 15:10:54 »
podbijam temat, bo u mnie też ostatnio się jakieś cyrki zaczęły dziać i włączenia spryskiwacza jest loteryjką... raz działa raz nie. Przypuszczam że i mi się jakiś syf dostał do zbiorniczka i teraz zatyka ujście. Ma ktoś na to jakiś patent?