Autor Wątek: Problem ze sprzęgłem  (Przeczytany 9903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Wrzesień 2020, 08:38:37 »
Jutro jadę do ASO również mi hałasuje sprzegło?, lecz to jest  bardziej kliknięcie raczej ciche pojawiło się przy około 5 tys km przebiegu. Początkowa przy wolnych manewrach teraz czasami nawet przy zmianie wyższych biegów kliknie... Ponadto bardzo mocno od nowości słychac opony. Zobaczę co na to ASO.

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Wrzesień 2020, 15:27:08 »

U mnie takie właśnie były odgłosy jak na zamieszczonym wcześniej filmie .
ASO wymieniło wadliwą część beż żadnego problemu .

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Wrzesień 2020, 07:45:21 »
dokaldnie tak samo mialem. Posmarowalem sprezynke na kt jest zaczepiony pedal sprzegla i narazie ok. Daj znac co w ASO i czy wymienili ew jak dlugo trwala wymiana. Pozdrwaiam

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Wrzesień 2020, 15:57:56 »
dokaldnie tak samo mialem. Posmarowalem sprezynke na kt jest zaczepiony pedal sprzegla i narazie ok. Daj znac co w ASO i czy wymienili ew jak dlugo trwala wymiana. Pozdrwaiam
Już pisałem o tej usterce parę postów wyżej  więc nie będę się powtarzał :)

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Wrzesień 2020, 09:37:00 »
Jutro jadę do ASO również mi hałasuje sprzegło?, lecz to jest  bardziej kliknięcie raczej ciche pojawiło się przy około 5 tys km przebiegu. Początkowa przy wolnych manewrach teraz czasami nawet przy zmianie wyższych biegów kliknie... Ponadto bardzo mocno od nowości słychac opony. Zobaczę co na to ASO.

Dziekuję za wrzucony filmik z usterką. U mnie ten dźwięk nie jest tak agresywny. Byłem w ASO stwierdzili, że jest dobrze. Również z hałasem z opon. Co mnie nie cieszy - ten hałas z opon.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Wrzesień 2020, 16:56:09 »
Dziekuję za wrzucony filmik z usterką. U mnie ten dźwięk nie jest tak agresywny. Byłem w ASO stwierdzili, że jest dobrze. Również z hałasem z opon. Co mnie nie cieszy - ten hałas z opon.

Sprawdź jakie masz ciśnienie w oponach. Na Hankookach co miałem założone przy zakupie nabili w ASO 2.8 bar i były bardzo głośne. TTTM Obniżenie ciśnienia w oponie pomoże trochę, ale pewnie i tak się skończy na wymianie na coś innego ;)

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Maj 2023, 13:12:09 »
Problem ze skrzypiącym(stukającym, chrzęszczącym) pedałem sprzęgła mam prawie od nowości. Pierwszy raz chyba po 2 miesiącach od kupna. Podobno jest to wina plastikowej tulejki. W ASO usuwali mi tą usterkę już 5 razy. Gdybym był upierdliwy, jeździłbym na wymianę co półtora miesiąca, bo tyle wytrzymuje nowa tulejka.
Na wtorek umówiłem się na kolejną wymianę i nie zanosi się, że na stałe usuną mi tą usterkę.
Pan w ASO powiedział, że ten typ tak ma i nic na to nie poradzą. Za 3 tygodnie kończy się 5 letnia gwarancja i nie wiem, jak to będzie dalej. Chyba dają jakąś gwarancję na wymienioną część?

Offline IT_Tech_PL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Maj 2023, 19:47:11 »
Witam serdecznie

Też miałem ten objaw. Strasznie denerwujące. Przy puszczaniu sprzęgła "pyknięcie", często przy wciskaniu również to samo.
Pojechałem do ASO. Zbyli mnie cwaniacy psikając jakimś smarem w okolice sprzęgła.
Tydzień później przyjechałem znowu. Czekałem 2,5h, więc w miarę szybko jak na ingerencję w sprzęgło.
Okazało się że jest mała rolka plastikowa z metalowym elementem sprężynującym i ta rolka pękła wskutek czego metalowy element niepoprawnie się ślizgał po tej rolce.
Nie wiem czemu robią ten badziew z plastiku. Podejrzewam ze za jakiś czas znowu może być to samo. Jeśli Hyundai się okaże profesjonalną firmą to zrobią akcję serwisową i poprawią jakość materiału z jakiego wykonany jest ten element, bo widzę że jest to problem powtarzalny.
Auto na gwarancji, naprawa na koszt ASO. Żałuje że nie zrobiłem zdjęcia zużytej części. Kazałem ją wyrzucić. 
Mój błąd gdyż nie dowiedziałem się jaka nazwa jest tego "ustrojstwa". Spieszyłem się.

Obiecuje od dziś, że wszystkie naprawy będę dokumentował tutaj na forum.

Nie nabierajcie się na żadne smary , itd. ASO ma rozebrać sprzęgło i wymienić ten element.

Ja przy 58 tyś km przebiegu gdy chciałem odpalić auto to po wciśnięciu sprzęgła cis strzeliło, leżał kawałek plastiku na dywaniku i było słychać odgłos sprężyny. Pojechałem do ASO i Pan stwierdził, że mimo iż jest to "uszkodzenie mechaniczne" to wymienią na gwarancji. Na co ja do niego, że to nie jest uszkodzenie mechaniczne skoro wynika z normalnego użytkowania.... Plastikowy element który napina sprężynę. Dość częsta usterka w i30 i trzeba rozebrać do tego cały pedał

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Lipiec 2023, 10:47:00 »
Miałem już drugą przygodę z tą tuleją pedału sprzęgła. Pierwszy raz ok 2 lata temu podobno wymienili ją w strzelającym pedale. Wczoraj jechałem samochodem jak zawsze i nagle słyszę wystrzał sprężyny w środku auta i dostałem czymś w nogę, jakby mnie ktoś kamyczkiem rzucił. Dojechałem do domu i na gumie znalazłem tą tuleję w dwóch kawałkach. Zaznaczam, że wcześniej nie miałem kompletnie żadnych objawów. Dziwne to, powiem szczerze, że trochę to było niebezpieczne jadąc większą prędkością. Dzisiaj podjechałem do serwisu i jestem umówiony na poniedziałek. Zobaczymy jaka będzie ich opinia tym bardziej, że zwróciłem uwagę, że to było już robione niedawno.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Lipiec 2023, 22:34:22 »
Waszym zdaniem można jeździć z tą strzelająca sprężyną czy nie?
Kupiłem niedawno auto, gwarancji już nie ma i się zastanawiam.
Jakby coś się dało dokupić to bym dokupił i sam zrobił. Ktoś ma wiedzę w tym temacie?

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Lipiec 2023, 06:20:43 »
Możesz jeździć ale jak długo tego nikt Ci pewnie nie powie. Sama część, czyli ta tulejka plastikowa, kosztuje 14 zł na allegro i to oryginalna, natomiast wymiana kosztuje dużo więcej ponieważ trzeba rozebrać cały pedał sprzęgła. Musisz popytać w serwisie ile za robotę, oczywiście nie w ASO.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Sierpień 2023, 08:29:18 »
jakiś namiar na tą tuleję na allegro? nie mogę znaleźć a też mam ten problem.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Sierpień 2023, 08:30:25 »
Proszę:

https://allegro.pl/oferta/hyundai-i30-2017-tulejka-pedalu-sprzegla-10898699417

Mi wczoraj zrobili jeszcze na gwarancji i jest ok. To jest dokładnie ta część.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Wrzesień 2023, 09:11:03 »
kupiłem tą tulejkę po 12zł w aso. dwie sztuki w razie czego. wczoraj się za to wziąłem. dramat. nie udało mi się wsadzić tej tulejki na swoje miejsce bez wyciągania pedału. Gdyby ktoś się brał za to to podpowiem bo teraz już wiem. A zanim się zorientowałem co do czego jest to prawie urwałem przewód hydrauliczny.
Trzeba rozpiąć za akumulatorem przewód, który idzie do wysprzęglika. Rozpinamy przy pedale sprzęgła od strony akumulatora. Przekręcić w prawo taką czarną pompkę żeby zeszła z pedała sprzęgła. Ta pomka jest spięta z pedałem, trzeba to rozpiąć. Kapkę płynu się wyleje, trzeba będzie na koniec odpowietrzyć wysprzęglik. Proste.
Potem można iść do kabiny i odkręcać pedał. Ja zdjąłem plastik z boku deski i od dołu pod kierownicą. Odkręciłem skrzynkę bezpieczników (nie rozpinałem jej). Wtedy można odkręcić pedał. Założenie tulejki to już następnie dwie minuty.
Składamy w odwrotnej kolejności.
Na końcu pamiętać odpowietrzyć wysprzęglik (tak samo się to robi jak hamulce, przynajmniej ja tak zrobiłem i działa).
Nie jest to skomplikowana robota. Zajęło mi 2h. Teraz jak już znam schemat to 1 godzinę bym się wyrobił.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Październik 2023, 08:36:12 »
Wracam do tematu sprzęgła, niestety. Nie wiem czy ktoś miał taką przygodę, ale mi po dwóch miesiącach od wymiany tulejki, strzeliła sprężyna podczas jazdy. Wystrzeliła mi prosto w nogę! Nie wiem z czego oni to robią ale sytuacja była dość niebezpieczna bo akurat jechałem ok 80 km/h. Nowa sprężyna w ASO koszt 35 zł. Wymiana 180 zł !!!