Autor Wątek: Problem ze sprzęgłem  (Przeczytany 9779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Czerwiec 2020, 23:21:32 »
Jutro jadę do ASO na drugi przegląd. Mam tą samą usterkę ze sprzęgłem. Pojawiła się gdzieś po 1,5 roku. Dobrze, że natrafiłem na ten temat, bo tydzień temu, gdy umawiałem się na przegląd i wspomniałem o tych odgłosach, powiedziano mi, że mechanik coś tam przesmaruje.
Po przeglądzie dam znać jak było.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec 2020, 08:33:42 »

U mnie smarowanie działa od jednego dnia do tygodnia, im wyższa temperatura powietrza tym te strzelanie jest mocniejsze.
ASO smaruje przy okazji każdego przeglądu i nie ma poprawy.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2020, 08:37:18 »
te strzelanie
to strzelanie...

Ja mam obecnie przejechane 12 tys. kilometrów i jeszcze nie pojawiła się ta usterka. Przy jakim przebiegu u was się ujawniła?

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec 2020, 08:52:59 »
U mnie przy ostatnim przeglądzie o dziwo ASO samo stwierdziło, że jest problem i wymienili tam jakąś tulejkę. Ja rok wcześniej zgłaszałem im problem i wtedy niczego się nie dopatrzyli, a teraz stwierdzili, że tulejka wyparowała  :-\. U mnie od zeszłego roku trzaski się nie pojawiały, ale przed wymianą tej tulejki zaobserwowałem luz boczny na pedale sprzęgła. Teraz po wymianie jest ok. Obecnie mam jakieś 22,5tyś km.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec 2020, 09:12:26 »
to strzelanie...

Ja mam obecnie przejechane 12 tys. kilometrów i jeszcze nie pojawiła się ta usterka. Przy jakim przebiegu u was się ujawniła?
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba około 20000 km.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Czerwiec 2020, 11:34:34 »


U mnie smarowanie działa od jednego dnia do tygodnia, im wyższa temperatura powietrza tym te strzelanie jest mocniejsze.
ASO smaruje przy okazji każdego przeglądu i nie ma poprawy.
Na przeglądzie nic nie poprawili, ale przytoczyłem im posty dotyczące tych odgłosów. Powiedzieli, że zamówili potrzebną część i dzisiaj dostarczyłem znowu auto do ASO.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Czerwiec 2020, 11:37:12 »
Na przeglądzie nic nie poprawili, ale przytoczyłem im posty dotyczące tych odgłosów. Powiedzieli, że zamówili potrzebną część i dzisiaj dostarczyłem znowu auto do ASO.

Daj znać czy jest poprawa (gdyby jeszcze pochwalili się nr części, którą wymienili). Będę wdzięczny za informację co to za ASO.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Czerwiec 2020, 14:34:24 »
(gdyby jeszcze pochwalili się nr części, którą wymienili)
Powinna być na fakturze lub na wewnętrznej dokumentacji ASO, którą musisz podpisać, więc będzie szansa na spisanie numeru tej części.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Czerwiec 2020, 18:47:05 »
Daj znać czy jest poprawa (gdyby jeszcze pochwalili się nr części, którą wymienili). Będę wdzięczny za informację co to za ASO.
Tulejkę wymienili i od tej pory spokój. Niestety nie sprawdziłem na fakturze nr części. ASO Busko-Zdrój

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Czerwiec 2020, 18:47:42 »
Powinna być na fakturze lub na wewnętrznej dokumentacji ASO, którą musisz podpisać, więc będzie szansa na spisanie numeru tej części.
Niestety nie sprawdziłem na fakturze nr części.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lipiec 2020, 18:58:41 »
Dzisiaj na przeglądzie przy 45000 km w końcu ASO naprawiło mi strzelający pedał sprzęgła. Mam nadzieję, że problem nie wróci.

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Lipiec 2020, 22:14:01 »
Dzisiaj na przeglądzie przy 45000 km w końcu ASO naprawiło mi strzelający pedał sprzęgła. Mam nadzieję, że problem nie wróci.
Naprawiają , bo i mi też naprawili mówiąc że wiedzą o tej przypadłości :)
Taką sytuację ze strzelającym pedałem miałem tylko raz , ale profilaktycznie zgłosiłem sprawę i to był strzał w dziesiątkę.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Wrzesień 2020, 19:52:01 »
Witam. Rowniez mialem taki problem, zaczelo tylko przy ruszaiu a potem juz za kazdym razem kiedy wciskalem sprzeglo.
Usterke usunalem sam, dalem duzo miedzianego smaru na sprzezynke u gory gdzie jest zaczepopdy pedal sprzegla. Juz 3 tyg w sumie jezdze i jest ok.

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Wrzesień 2020, 17:19:06 »
Jeżeli auto jest na gwarancji to nie ma się co zastanawiać tylko zgłosić w ASO a oni już wiedzą co trzeba wymienić.
Podobno jest więcej takich zgłoszeń i jest to wadliwa część .
Trochę roboty przy tym jest i cała operacja  trwała ok. 1,5 godz , a smarowanie  może pomóc chwilowo :)

Offline ajoter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Wrzesień 2020, 16:57:34 »
Chyba trzy razy zgłaszałem problem z pedałem sprzęgła. Smarowanie pomagało tylko na chwile. Za trzecim razem wymienili na gwarancji juz wszystkie tulejki w pedale sprzęgła i problem ustał :)