Autor Wątek: Drgania od silnika 1.4 T-GDi  (Przeczytany 695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Drgania od silnika 1.4 T-GDi
« dnia: 28 Wrzesień 2023, 11:08:34 »
Jestem posiadaczem i30 z silnikiem 1.4 T-GDi i problemem drgań od silnika, które wyczuwalne są wewnątrz samochodu. Drgania są najsilniejsz przy 2500 RPM i czuć je na postoju oraz podczas jazdy (na kierownicy, na pedałach). Aktualny przebieg to 56 tys. km. Problem pojawił się jakieś 10 tys. km temu. Odwiedziłem ASO i dwa warsztaty niezależne, ale nie udało się zdiagnozować problemu. Co zostało sprawdzone / zrobione:
- odczyt błędów - brak,
- wymiana świec,
- czyszczenie zaworów i kanałów dolotowych - silnik ma jakby więcej mocy, ale na problem drgań nie pomogło,
- sprawdzenie poduszek silnika i skrzyni biegów,
- sprawdzenie mocowania wydechu i kompensatorów,
- turbina nie powoduje drgań,
- nie ma typowych objawów uszkodzonego koła dwumasowego.
Z rzeczy, które można by według mechanika ewentualnie sprawdzić są wtryskiwacze.
Czy może ktoś miał podobny problem? Albo ma pomysł, co jeszcze innego można by było sprawdzić?

Offline Wojtek89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Drgania od silnika 1.4 T-GDi
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2023, 00:36:27 »
Ja zauważyłem w swoim aucie że na zimnym silniku na postoju czuć jak drga silnik ,ale jak się troszkę rozgrzeje,a w zasadzie złapie temperaturę ustaje to znacząco ,chociaż jeszcze odrobinę jest wyczuwalne, jest założony wątek o silniku 1.4 MPI że jest również problem ,ale podobno tak ma być,  poduszki silnika takie już są

Offline czajan101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Drgania od silnika 1.4 T-GDi
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2023, 13:08:18 »
U mnie drgania były z poduszek silnika/skrzyni.
Na "oko" były git, chciał nie wiem jak sprawdza się poduszki an oko, jedyne co można zobaczyć to czy się nie rozlały, guma nie popękała. A takich wad widać nie bylo.

Po zmianie poduchy od strony pasażera sprawa się magicznie naprawiła ale, dla świętego spokoju wymieniłem wszystkie

Offline Wojtek89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Drgania od silnika 1.4 T-GDi
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2023, 20:56:11 »
Mam auto z tym samym silnikiem , jak jest zimny jest wyczuwalne drganie silnika , nawet na sprzęgle jak wcisnę,ale właśnie jak silnik złapie temperaturę wszystko dość znacząco ustaje. Sam nie wiem czy tak już ma być