Forum > Getz

[Getz] Problem z katalizatorem

<< < (2/2)

west40:

--- Cytat: "MktR" ---11zł za ten emulator to nie majątek.
--- Koniec cytatu ---

Ale powypalane zawory to już koszt. Emulator emulatorowi nierówny. Po zamontowaniu powinien być dostrojony w innym przypadku może oszukiwać komputer sugerując bogatszą lub uboższą mieszankę co może doprowadzić do wypalenia zaworów lub w skrajnym przypadku nawet dziury w tłoku. Emulatora za 11 zł. pewnie nie dostroisz. On ma tylko za zadanie wyeliminowanie błędu. Więc błędu nie będzie, a co się będzie działo z silnikiem to nie wie nikt.

nadamus:
ten emulgator to nic innego jak tulejka która trochę oszukuje sonde bo zmniejsza ilość szkodliwych spalin. mozesz montować ale... rozejrzyj się za uzywanym katem na allegro, kup, zamien a stary sprzedaj. tu masz coś takiego: https://allegro.pl/hyundai-getz-katalizator-i7042983704.html#thumb/3 lub poszukaj z jakiegoś rozbitka.

wtom:
podchodzicie do tematu od d strony. co z tego, że pokazał błąd, nie świadczy to wcale, że kat jest padnięty. najpierw jedzie się na analizę spalin i jeżeli są ok, to szuka się dalej. najczęściej dzieje się tak, jak są nieszczelności wydechu przed 2 sondą. wystarczy minimalne dossanie świeżego powietrza i druga sonda to wyłapie sugerując zużyty kat.
zanim zastosuje się tulejkę to ważne aby sprawdzić czy kat nie jest popękany i zatkany wylot. jak wkład kata jest cały a tylko zużyty można bezpiecznie "oszukajkę" założyć

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej