Autor Wątek: [Tucson] Check Engine  (Przeczytany 10528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pitu90

  • Gość
[Tucson] Check Engine
« dnia: 04 Czerwiec 2012, 22:16:26 »
Witam po raz kolejny. Ostatnio po powrocie z trasy ok. 200 Km  zaświeciła sie kontrolka Check engine ;/ a dokładnie było tak: (po trasie wyłączyłem auto i po około 2 godzinach odpaliłem przejechałem 5 km i kontrolka zaczęła migać, następnie po przejechaniu 30Km i wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu kontrolka świeciła.) Na następny dzień po odpaleniu kontrolka w dalszym ciągu świeciła, wyłączyłem silnik i po ok 20 minutach odpaliłem i kontrolka znikła, przejechałem około 15km i na razie jest ok. Podkreślę ze taką sytuację miałem już 3 razy zawsze po powrocie z trasy.  Co może być tego powodem, ? czyżby DPF się zatkał?

Czy ktoś z forumowiczów jest z Podkarpacia?  może ktoś już korzystał z serwisu hyundaia w Rzeszowie? W których pracują bardziej doświadczeni mechanicy ( Rejtana czy Miłocin )? czy może ktoś poleca jakiś dobry serwis w którym można dokładnie sprawdzić samochód po zakupie ? sprawdzić stan DPF'a?

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Check Engine
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2012, 07:37:28 »
Proponuję najpierw dokładnie przejrzeć forum, bo o dpf w tucsonie coś niecoś już było pisane. Szczególnie o kontrolce check. Następnie krótki telefon do jakiegokolwiek serwisu i chętni fachowcy na pewno coś doradzą. Może przytkany filtr powietrza, albo paliwowy. Trzeba szukać jakiejś przyczyny. A może zresetować kompa??

nni1972

  • Gość
[Tucson] Check Engine
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2012, 20:57:40 »
Proponuje udac sie do najblizszego warsztatu posiadajacego komputer do diagnostyki, zdiagnozowac problem i go wyeliminowac. Kazda rada udzielona, typu to moze byc..., przyprawi Cie o bol glowy i do niczego nie doprowadzi.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Check Engine
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2012, 22:34:11 »
Miałem takie same objawy, dość często, teraz rzadziej tyle że mi zaczynał wypalać prawie zaraz po wyjechaniu w trasę, może dlatego że był mocno zawalony.
Temat jest TU

pitu90

  • Gość
[Tucson] Check Engine
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2012, 12:31:55 »
dobra panowie dzięki za zainteresowanie:) kupiłem kabel ELM 327 i zczytałem błędy wyskoczył jeden o kodzie P1405 ale ze program darmowy nie było powiedziane co błąd oznacza, wyczytałem na internecie ze to "nieprawidłowa temperatura w układzie recyrkulacji spalin EGR", czyli dokładnie co jest uszkodzone ???

jakim programem najlepiej sczytywać błędy? i czy jest jakiś program do kontrolowania DPF, w jakim stopniu jest zatkany ?