Autor Wątek: Nasze instalacje gazowe  (Przeczytany 43477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gacek

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2012, 19:53:39 »
U mnie pracuje BRC Lambda Gas Blitz. Zamontowana w salonie do nowego auta. Obecny przebieg wynosi 120 tys. km. Spalanie to ok 6-7,5 litra LPG na 100 km w cyklu mieszanym z tym ze więcej kilometrów zrobione na trasie (ok 40 trasa + 10-15 km miasto). Jazda spokojna żadne butowanie i codzienne testowanie osiągów auta. Raz gdy autko było załadowane po brzegi to silniczek potrafił spalić  9 litrów LPG na 100 km. Benzynę tankuje raz na ok 2-2,5 miesiąca. Butla na LPG w otworze na koło zapasowe (STAKO). Wchodzi do niej 31,25 litra LPG.

kubank

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty 2012, 16:48:27 »
U mnie zamontowany został Elpigaz. Nie jestem zabardzo z niego jak narazie zadowolony. Może to wina gazowników. W ciągu miesiąca zmieniany reduktor bo był "za mały" i rozłączało gaz przy 1500 obr. Na gaz przełącza sie bardzo dlugo mimo że silnik jest zagrzany. W ciągu miesiąca ustawiali go kilka razy i zawsze miało byc lepiej :)

Akwarysta6

  • Gość
Pytanie.
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Luty 2012, 13:08:15 »
Witam, mam zamiar założyć instalację BRC do mojego accenta z 2007 roku. Jest to  instalacja bez lubryfikatora.  Mam pytanie czy na pewno do mojego auta nie jest potrzebny lubryfikator?? Wg zaleceń producenta instalacji BRC ponoć w ogóle do hyundaia nie trzeba montować lubryfikatora. Mam zamiar jeszcze dużo pojeździć moim autem i po prostu mam wątpliwości co do samej instalacji gazowej, jak i nie stosowania lubryfikatora. Może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam. :->

KAROL208

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Luty 2012, 19:29:34 »
Ja w swojej sonacie 3.0 96r mam instalacje stag 300-6+
Po montażu miałem wtryski :
valtek dysze 2.2 kilometry węży lpg,
reduktor KME RED.
Butla w kole

Obecnie zainstalowałem sobie sam wtryski Hana czerwone (bez dysz oczywiście)



Zrzut z programu






Aktualne spalanie LPG min 10l a max 22l

harabin

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2012, 02:01:33 »
No kolego nade mną, te pierwsze zdjęcie to chyba zemsta gazownika :D
Jakie długie wężyki od elektrozaworów, hmm ja bym do tego gazownika juz nie zajrzał :)


Do kolegi który planuje założenie gazu, koniecznie kup większy reduktor.
Przykładowo dla 1.5 walnij taki co powinien byc do 2.0, chodzi o trzymanie ciśnienia.  Bo prawda jest taka że nie oszczędzając na reduktorze oszczędzisz na spalaniu i każdy "prawdziwy gazownik" to poprze.
Lubryfikator jeżeli dużo nie kosztuje możesz założyć, nie jest on niezbędny.

P.S
Jeżeli chcecie odpalić tylko na LPG (niestety byłem zmuszony cały rok tak jeździć), wciskamy i trzymamy włącznik LPG, po chwili odpalamy auto, gdy odpali puszczamy przycisk. Jest to odpalanie awaryjne  w STAG-300

P.S 2.
Nie pokaże wam mojej komory silnika bo gdzieś po drodze jakimś cudem znikl mi korek oleju,
co w konsekwencji zaskutkowało dymem z pod machy rodem z filmów akcji. Po otwarciu machy, silnik cały obrzygany w oleju i cała jego okolica :D

Teraz zanim to wszystko zejdzie nawet po wytarciu to miną wieki, nie mówiąc o oleju który się musi przepalić na kolektorze wydechowym :/

KAROL208

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Luty 2012, 07:55:40 »
Cytat: "harabin"

P.S
Jeżeli chcecie odpalić tylko na LPG (niestety byłem zmuszony cały rok tak jeździć), wciskamy i trzymamy włącznik LPG, po chwili odpalamy auto, gdy odpali puszczamy przycisk. Jest to odpalanie awaryjne  w STAG-300


Co do tego odpalania na lpg w sekwencji to w stagu nazywa się to uruchomieniem awaryjnym i w nie każdym stagu się da tak uruchomić bo jest opcja do wyboru  w programie i ilość takich uruchomień można ustawić więc nie bardzo.
A poza tym na zimnym reduktorze można zniszczyć wtryskiwacze LPG

Lepiej zaktualizować soft do wersji powyzżej 7.X.X  i wtedy mamy ciepły start za każdym razem odpala na lpg gdy reduktor ma w okolicy  40-50st.
Uwaga po aktualizacji softu należy przeprowadzić kalibracje LPG ponownie ponieważ zostały zmienione korekty.

Lubryfikacja może być ale jeżeli masz zestrojoną dobrze instalacje to wg mnie jest zbędna.

Akwarysta6

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Luty 2012, 14:00:47 »
A ja zdecydowałem się i zamontowałem sobie instalację BRS Sequent 24, butla w kole. Jak na razie wszystko ok.

woia1602

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2012, 18:56:01 »
a ja w accenie LC instalacja BRC Just Heavy i jestem generalnie zawiedziony bo mam nowy reduktor i wydałem majątek i nikt nie umie zniwelować falowania obrotów:(

kubank

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2012, 14:30:56 »
woia1602,  a na benzynie obroty też falują czy tylko na gazie? Ja miałem podobny problem i przyczyną był przepływomierz. Spróbuj odłączyć od niego kostke i zobacz jak się bedzie zachowywac silnik.

woia1602

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2012, 16:06:29 »
już to robiłem. To jest problem tylko LPG

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Październik 2015, 15:01:14 »
Stag to chyba najlepszy gaz do hultaja. działa bez większych problemów. Ja mam ponad 120 tys. przejechane, regularnie wymieniane filtry, olej i świece. Jedyny problem jaki miałem to jak go kupiłem to walnięte były wtryski. Dałem u gazownika koło 300 zł i wszystko śmiga.

Offline tomaszzn

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpień 2017, 23:50:16 »
V generacja firmy VIALLE
Wtrysk gazu faza ciekła
Sprawdza się ponad rok i 20 tys km przejechane
Spalanie 12l/100
Zbiornik w miejsce koła wchodzi 70 l
Nie ma parownika i ingerencji w układ chłodzenia
Po minucie przełącza się na LPG
Musi być zrobiona w dobrej firmie
Np. http://www.vis-eko.pl/

Offline RaQu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Luty 2018, 12:00:47 »
Hyundai Coupe RD1

- Sterownik KME DIEGO G3
- Reduktor TOMASETTO Alaska at09
- Wtryskiwacze KME
- Butla LPG Bormech T2B

Wszystko śmiga jak należy nie ma różnicy czy PB czy LPG

Offline synagoga

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Marzec 2022, 12:37:13 »
Czesc. Mam w IX20 instalacje Landirenzo. Zrobilem juz 1kkm, i spalanie okolo 9ltr, przy 4,5k obrotow na min .
Mam pytanie ... oryginalny komputer ten na liczniku, pokazuje mi spalanie chwilowe takie jak przy benzynie.
Czy ktos wie skad on to wie? Bierze dane z czujnika powietrza? Czy mozna mu wierzyc... czy tak jak kobiecie...
Jak rozpoznac ktora generacja Landirenzo to jest?