Autor Wątek: Nasze instalacje gazowe  (Przeczytany 43480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roman_d

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« dnia: 27 Grudzień 2011, 21:04:14 »
Ja mam Stag 300 reduktor Silver VALTEK 3ohm dysze 2,11mm butla w kole

Jak na razie przebieg ponad 80kkm.

Hants

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2011, 23:23:50 »
Ja mam BRC Sequent 24. Przebieg - grubo ponad 200 kkm, przy około 210 kkm musiałem wymienić wtryskiwacze.

Instalacja jest praktycznie bezobsługowa - okresowo wymieniam tylko filtry.

Mam też kabelek i soft, jesli ktos potrzebuje.

vesoly

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2011, 23:50:38 »
U mnie pracuje od ponad 3 lat Landi Renzo IV generacji (około 60kkm) i na razie kłopotów nie mam.
PS. Mimo, że nie miałem czasu (głupie tłumaczenie, prawda?) wymienić filtrów już od ponad 30kkm.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2011, 12:35:18 »
Witam . W mojej Soni jest KME Diego G3 , reduktor Silver, wtryski HANNA2000 zielone, zbiornik w miejscu koła/40 l/. Przebieg 197 tyś. km. Wymienione filtry oraz wtryskiwacze/wcześniej czerwone Valteki/. ;-)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2011, 20:43:34 »
Zbiornik w kole 40l, Reduktor: Zavoli Zeta N, wtryskiwaczena dniach zmieniane na Hana2000 zielone, Stag 300-4. Filtry na bieżąco wymieniane, ale na dotychczasowych Valtekach to porażka, szkoda tego syfu pchać do auta. Kolego Roman_d kto ci tak pięknie się wkręcił w kolektor na odpierdziel ? Wkrętki masz mieć jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych w kierunku zaworów a nie kilometr od nich :( Znam ten ból bo mi ciecie pseudogazowcy też chcieli tak wepchać. Musieli się zmęczyć i prawidłowo nawiercić otwory po zdjęciu kolektora bo graty sobie wymienię co jak co ale piętnaście otworów nie będę robił w kolektorze bo komuś się nie chciało :(

Roman_d

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2011, 21:03:44 »
Dziękuję za uwagi o mojej instalacji.
Tak już była wykonana ja tylko zmieniłem miejsce mocowania wtrysków bo były na kolektorze ponad obudową i wężyki miały ponad 30cm długości.
Od tego czasu jeżdżę bez najmniejszych problemów.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2011, 21:27:15 »
Przyznaję się bez bicia, że wtryski mam tak samo zamontowane jak Roman, co do fantów pod maską to doprawdy najniższa półka.  :-/ Reduktor: Lo.Gas, elektrozawory: Valteki (czerwonye), wielozawór:Tomasetto, zawór tankowania:Tomasetto, komputer: ISU mod 06. Były problemy (głównie z mapą wtrysków z uwagi na ASB), ale już nie ma. Przejechałem może 30 tyś km i chyba dalej będę jeździł.  :mrgreen:

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2011, 22:21:14 »
Ja zmieniam bo auta już na tym nie da się ustawić, robi się muł niesamowity a na początku była mikro różnica no ale cóż - wyregulować to sobie wyreguluję ale już nie na tym, wtryski były już raz rozkręcane i czyszczone, na kalibrację szkoda mi czasu i funduszy - wolę trochę lepsze ale bezproblemowe dla mnie wtryskiwacze no i wolę nie mieć różnicy a obecnie jest ogromna. Po zamontowaniu przez "fachmanów" mapy rozjechały się niesamowicie, filtry gazu pierwszy raz widziałem żeby ktoś wymieniał na ciśnieniu gazu ale widać taki zakład miał sposób, przy wymianie uszkodzona uszczelka na deklu filtra przez co efektowny był zapaszek w kabinie, no i wężyki z listwy do kolektora, mają mieć max 16-20cm, jak skróciłem to było lepiej no ale dotychczasowe położenie pozwoliło elektrozaworom zrobić całkiem ładny otwór w wygłuszeniu maski (co za partactwo).
Od tej pory sam wymieniam filtry i reguluję gaz w swojej instalacji bo po 1. primo - nie jest to takie trudne, po 2 - primo balerino - jak zrobię to mam pretensje sam do siebie i wiem co ile kosztuje i napewno dla siebie zrobię 5 razy lepiej i dokładniej niż ktoś dla innego. Polecam wszystkim zainteresować się swoją instalką i jej eksploatacją.
Aha - żadna instalacja nie jest bezobsługowa - trzeba wymieniać filtry i kontrolować stan węży itd. To wszystko parcieje z wiekiem i lubi zrobić się jakaś nieszczelność. Reduktory z wiekiem też się zanieczyszczają i te elektrozawory...

radzik

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2011, 22:32:07 »
Instalacja BRC Sequent, parownik Genius Max, wtryski Keihin pomarańczowe, butla w kole 53 litry.
W dokumentach doczytałem się, że auto jeździ na gazie od nowości (pierwsza rejestracja w 2003 r.) i wymieniany był parownik (w 2007 r.) Ja zaraz po zakupie wymieniłem czujnik temperatury, w tym roku czyściłem wtryski i przy tej okazji wymiany wyrzuciłem stare węże, wkręcany filtr fazy lotnej i założyłem przelotowy.
Ogólnie instalacja jest  bezproblemowa, po prostu czas robi swoje.

Madras

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń 2012, 09:18:21 »
Istalacja  : komputer KME -diego 3  , parownik Shark  , wtryski HANA  , butla w kole  wchodzi  ok 44 l - wszystko chodzi idealnie  nie czuć różnicy  czy na gazie czy na benzynie spalanie wychodzi ok 10 - 13 L ( głównie miasto )  :mrgreen:

topik22

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2012, 16:56:24 »
Instalacja LPGTECH, sterownik 504, parownik KME, wtryski Hana czerwone, butla 59 L, spalanie do 12 L plus benzynka rozruchowa.

harabin

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń 2012, 15:39:30 »
No u mnie jest to STAG 300-4 + niestety zółte Valdki jednak jeżeli się to wyreguluje z głowa to juz 4 lata fruwa bezproblemowo. Co jakis czas drobna regulacja i wymiana filtrów o czym wielu kierowców zapomina :D

Kapsel

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2012, 22:55:47 »
Instalacja BRC Sequent, wtryski widzę, że żółte i jak czytam na forum, że to nie zbyt dobre. Dlaczego? Jest jakaś różnica? Zrobiłem już 40 tyś, wymieniłem filtry i jak na razie wszystko cacy. Acha, jeszcze pytanie, czy wam też ubywa paliwa mimo,że jeździcie na gazie?

Madras

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2012, 09:22:53 »
Oczywiście że ubywa ale minimalnie , przecież  samochód  do złapania odpowiedniej temperatury pracuje na benzynie :)

Kapsel

  • Gość
Nasze instalacje gazowe
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2012, 12:14:06 »
Tak, to oczywiste, że jak zimny to uruchamia się na benzynie, ale w trakcie jazdy na gazie, mam wrażenie, że benzyny ubywa minimalnie ale jednak, zauważalne, to jest jedynie na długich trasach po 500 - 1000 km, więc wtedy auto jedzie cały czas na gazie.