Autor Wątek: Jakie Radio multimedialne do I30 GD - Chińskie czy oryginaln  (Przeczytany 8228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Jakie Radio multimedialne do I30 GD - Chińskie czy oryginalne
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Marzec 2019, 15:23:54 »
Fakt, pomieszałem rękojmię i gwarancję.
Wracając jednak do meritum. Autem zamierzam jeszcze kilka lat pojeździć. Jest jeszcze kolejna opcja, już zupełnie tania i nawet mam na miejscu w Rzeszowie sklep, który się tym zajmuje:
Radyjko Vordon:
https://allegro.pl/oferta/vordon-radio-7-2din-kamera-cofania-bluetooth-usb-7767719340?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=M2M2M2FjOTAtODA0YS00ODkwLTg3MzEtZDVhODMwMTVmYjNlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=65c3f144-6f89-4892-b111-b79681c1a897

Oczywiście trzeba do tego dodać ramkę 2 DIN - ok. 130 PLN na Allegro, przejściówkę na ISO za 20 PLN.
Pozostaje jeszcze kwestia sterowania z kierownicy. W pewnym zakładzie w Kielcach, który montuje radia GMS, macherzy upierali się, że w Hyundaiu jest zwykły interfejs rezystancyjny, do którego nie trzeba żadnego sterownika CAN i że już takie lub podobne auto Hyundai robili (wspominali coś o i40). Przyznam szczerze, że nie mam na ten temat żadnego pojęcia i nie wiem, czy interfejs jest konieczny. Jeśli tak, to jest kolejne 200-300 PLN.
Koniec końców i tak wyjdzie pewnie z 800 PLN.
Zaletą jest 3 lata gwarancji na te Vordony w Polsce.
System jest co prawda na Windows CE, ale jest Mirrorlink do podłączania telefonu z zawsze w miarę świeżym androidem (zmieniam tel. co 2-3 lata).
Z kolei jeśli chodzi o wady, to podejrzewam, że jakość dźwięku i odbiornika radiowego jest co najwyżej dobra. Wizualnie jakoś bym pewnie przeżył.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1475
Jakie Radio multimedialne do I30 GD - Chińskie czy oryginalne
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Marzec 2019, 16:23:26 »
Czyli zostaje wg mnie wybór. Albo isć na całość i kupić chińczyka ale wypaśnego.
Lub zostać przy tym tanim ale wg mnie już bez sterowania z kierownicy bo kombinacji więcej niż będzie oszczędności.
Duży plus tańszego to ta gwarancja. Oba radia pewnie z jakością dźwięku czy odbioru radia FM nie powalają. Nawet chyba nie mają montowanych końcówek mocy mossfet a to od dawna  podstawa.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Jakie Radio multimedialne do I30 GD - Chińskie czy oryginalne
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Marzec 2019, 19:12:05 »
Ale kupując pólkieszeń adapter, przejściówki itp to to będzie wyglądało jak na zdjęciu:


Jeśli to akceptujesz to spoko.. Ale ja wolałbym mieć w mierę oryginalny wygląd. A ze radio z androidem to możesz mieć tv dzielony ekran czy co kolwiek sobie zażyczysz.. Dzwięk z radii które ja posiadam jest fajny grunt żeby radio miało opcje loudness do podbicia basu, jedno które mam takie tańsze nie posiada tego.. ale kosztowało 150zł:) z chin
Możesz kupić tanie radio z chin na androidzie za ok 300zł:) Ale z 1gb ramu zalecałbym min2gb a najlepiej więcej
Radio 2 din android

Tu masz fajny przykład radio 254 funty a można je czasem dostać poniżej 200funtów więc cena jest bardzo ciekawa i masz wszystko co potrzebujesz

Radio alixpress

Gdyby nie to że chcę się pozbyć mojego i30 to sam bym takie kupił:) do tego kamera cofania karta 3g yanosik + google maps i mamy odrobinę luksusu

[ Dodano: 2019-03-04, 19:20 ]
Jakbyś chciał to mogę takie radio pewnie kupić w uk i jak będę jechał do polski to przewieźć je.. O ile jesteś z moich okolic i chciałbyś je odebrać