Autor Wątek: [Sonata NF] Czy to rozrząd ?  (Przeczytany 2006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« dnia: 07 Sierpień 2018, 21:50:58 »
Hej, chłopaki potrzebuje pilnie pomocy ... mechanik twierdzi że to pilnie rozrząd do wymiany ? Dźwięk dochodzi spod maski od strony pasażera . Czasami tego nie słychać w ogóle a raz było głośno dość ... zauważyłem to "tik" tik wczoraj i nie wiem co mam robić? auto ma przejechane 140tyś . jestem 2 właścicielem w kraju.



tutaj rozrząd jest na łańcuszku czy pasek ? A może to jakaś szklanka ?

Sonata 2.0  144KM 106kW

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2018, 11:08:51 »


Brzmi tak samo.


Weź chłopie nakręć porządny filmik,za dnia, a nie się tajniaczysz jak jakieś CBA.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2018, 13:10:02 »
Większość hultajów ma i pasek i łańcuszek ponieważ ma podwójny system zaworowy. Na zewnątrz jest pasek a w środku, pod pokrywą zaworową, jest łańcuch spinający korbowody. Przy takim przebiegu i dźwiękach od strony pasażera należy wymienić pasek oraz pompę wodną. Pasek należy wymieniać co 70 tys., pompę co 140 tys., łańcuszek też co 140, ale jak nie wydaje dźwięków do można poczekać do kolejnej wymiany paska.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2018, 05:50:26 »
Łańcuch spina wałki a nie korbowody ;)
I faktycznie może sobie dzwonić. Ja się da to zdejmij paski i wtedy zobacz czy i co/gdzie to słychać.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień 2018, 12:48:03 »
Piotrek79, słusznie, wałki, które podnoszą zawory. W każdym razie jest pod pokrywą zaworów i jego wymiana wiąże się z tym, że musi być ktoś obeznany. Łatwo o błąd i auto nie będzie palić, bo muszą być dobrze zsynchronizowane. Pasek można wymienić prawie domowym sposobem. Ale przy podanym przebiegu wymiana powinna już nastąpić wraz z pompą wodną.

Offline vitalyzd

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2018, 10:54:46 »
Hmmm... auto w warsztacie cisza nic nie "tyka" ... teraz pytanie jeśli jest koniecność wymiany paska rozrządu i pompy ... to czy zachodzi musowa konieczność wymiany łańcucha ? czy nie rozbierając auta można stwierdzić w jakim on jest stanie ? z pasek chcą 400zł a jeśli wymiana łańcucha 1000 zł robocizna ...

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Czy to rozrząd ?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2018, 01:14:47 »
A co to jest za silniczek, bo "G4BP" wypluwają tylko jakiegoś diesla?

Działa? To nie ruszaj,