Autor Wątek: Montaż kamery cofania  (Przeczytany 1807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Montaż kamery cofania
« dnia: 29 Sierpień 2021, 18:56:52 »
Dzień dobry. Posiadam radio jak na zdjęciach. Wiem, że obsługuje ono kamere cofania. Moje pytanie jest następujące.
Czy bede w stanie podłączyć do niego nieoryginalną kamerkę, montowaną w lampce tablicy rejestracyjnej. Zakładam że wejście kamery to które zaznaczyłem kółkiem.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2021, 20:03:22 »
Prawdopodobnie nie, ponieważ oryginalna kamera działa na 12 V, a ogromna większość uniwersalnych kamerek działa na 6 V.
Musiałbyś mieć kamerkę na 12 V. Jeszcze parę lat temu był to problem, ale obecnie jest ich coraz więcej.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień 2021, 19:23:16 »
A wiesz może jak nazywa się fachowo to wejście które zaznaczyłem kółkiem? Czy to jest tzw fakra?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2021, 12:33:09 »
Przykro mi, ale nie wiem. Nie znam się na tym.

Offline stiopa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2021, 09:19:19 »
tu sa jakies dedykowane kamery do i30 ktos probowal to wpiac w wiazke do oginalnego radia ?

https://allegro.pl/oferta/dedykowana-kamera-cofania-hyundai-i30-kombi-2017-10820577402

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2021, 14:38:00 »
Jedyne co w tej kamerze jest dedykowane to montaż w lampce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Sama kamera jest uniwersalna (choć na 12 V), do tego bardzo niskiej jakości. Za te same pieniądze dostaniesz od chińczyka kamerę 1080p.
Zwróć uwagę, że na żadnym zdjęciu nie widać końcówki kabla, więc domyślam się, że będą tam zwykłe złącza RCA, a tego już nie podłączysz do oryginalnego radia.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrzesień 2021, 14:39:52 »
No właśnie najlepsza była by kamera z tym wejściem o ile jest to wejście kamery.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień 2021, 08:53:24 »
najlepsza była by kamera
byłaby (pisane łącznie)

Zwróć uwagę na wtyczkę oryginalnej kamery - ona ma 6 pinów, więc wątpię, żeby zaznaczone przez Ciebie gniazdo było od kamery.

Offline stiopa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Montaż kamery cofania
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrzesień 2021, 15:00:40 »
Myślę że wtyczka czy RCA czy oryginalna i tak będzie do wywalenia z kamery bo jak wcześniej w samochodzie nie było kamery to wtyczki nie znajdziesz do wpięcia w klapie i będzie trzeba w wiązkę w radiu się wpinać.