Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za ro  (Przeczytany 9051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za ro
« dnia: 09 Kwiecień 2014, 15:39:12 »
Witam!

Jestem po wymianie końcówki drążka, ale na stacji diagnostycznej okazało się, że pora na wymianę sworzni.
Zamówiłem CTR'y za 50 zł komplet, jaka cena za wymianę jest odpowiednia? Mechanik zawołał 200 zł za parę, cena do przyjęcia?

Druga sprawa to zardzewiała miska olejowa - zamówiłem za 160 zł oryginał z Hyundai'a - jak wygląda z wymianą tej miski? Nowy olej, filtr, to wiadomo. Ale jest dużo roboty? Ile mechanik może zażyczyć sobie za wymianę tej miski i jak najlepiej ją zabezpieczyć i zakonserwować?

Trzeba sprawa to coś, co najbardziej mnie martwi. Kwestia hamulców - biorą bardzo nisko, praktycznie przy samej podłodze. Od czego zacząć sprawdzanie? Może to być wszystko, ale co najczęściej bywa przyczyną?

Pozdrawiam! :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:26:55 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2014, 19:05:43 »
Przed wymianą miski olejowej zastosuj płukankę do silnika to pozbędziesz wszystkich zanieczyszczeń i dokup jako uszczelkę silikon (lepiej nie zdawać się na to co proponuje mechanik) taki jak w oryginale czyli Loctite 5910 np. http://www.kleje-krakow.pl/loctite-5910-50-ml-p-4565.html . Miskę wymieniłem w zeszłym roku i niczym dodatkowo nie zabezpieczyłem na pewno przetrwa następne naście lat. Dodatkowo można też odkręcić smoka i oczyścić sitko. Filtr Knecht OC195 lub Mann W67/1.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2014, 23:21:52 »
Cytat: "kosmos2011"
Przed wymianą miski olejowej zastosuj płukankę do silnika to pozbędziesz wszystkich zanieczyszczeń i dokup jako uszczelkę silikon (lepiej nie zdawać się na to co proponuje mechanik) taki jak w oryginale czyli Loctite 5910 np. http://www.kleje-krakow.pl/loctite-5910-50-ml-p-4565.html . Miskę wymieniłem w zeszłym roku i niczym dodatkowo nie zabezpieczyłem na pewno przetrwa następne naście lat. Dodatkowo można też odkręcić smoka i oczyścić sitko. Filtr Knecht OC195 lub Mann W67/1.


Dzięki :) Filtr już niestety (stety?) kupiłem, zamówiłem oryginalny Hyundai.
Pytanie, które najbardziej mnie interesuje - ile mechanik może zażyczyć za taką robotę? Jest dużo problemów, trzeba dużo rzeczy demontować czy raczej bez problemu? :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2014, 21:50:17 »
Filtr oryginał jak najbardziej jest ok. Za wymianę miski plus piasta tył zapłaciłem 180 pln z tym że byla to pierwsza robota u tego mechanika i pewnie chciał pozyskać klienta.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2014, 21:03:23 »
Cytat: "kosmos2011"
Filtr oryginał jak najbardziej jest ok. Za wymianę miski plus piasta tył zapłaciłem 180 pln z tym że byla to pierwsza robota u tego mechanika i pewnie chciał pozyskać klienta.


No tak. Mi za wymianę sworzni zaśpiewał 200 zł za parę, za dużo?

Micha jutro mi przyjdzie, kupię tylko jakiegoś Mobila i powinno być OK.

Potem zostają tylko te hamulce... odpowietrzenie + nowy płyn - jakiego kosztu mogę się spodziewać?

I jeszcze jedno pytanie - słyszałem że z tyłu cylinderki mogą być powodem też tego, że potrzebują za dużo płynu, żeby 'zadziałac', jakoś się wykrzywiają czy coś? :) Ktoś coś wie?

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień 2014, 14:42:39 »
Miska to spokojnie ze 200zł. Trochę trzeba zrobić, nie wiem jak w atosie ale w wielu autach jest dodatkowo obudowana, trzeba rozpinać wydech, osłony.
Co do konserwacji, wystarczy, że nie będzie uderzana, targana przez krawężniki, progi itp. i wytrzyma spokojnie. Najczęściej miski gniją bo są powgniatane i wyszorowane do gołego metalu. Uszczelka w płynie spokojnie wystarczy.
Jak nisko działa hamulec to zapewne klocki już się kończą...

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2014, 21:58:22 »
OK. Trochę po znajomości i sworznie + wymiana miski, filtru, oleju + odpowietrzenie układu hamulcowego wyszło mnie 270 zł.

Natomiast przez telefon było mi ciężko zrozumieć, ale podobno coś nie tak z klockami, ale słyszałem coś nie tak o prowadnicach. Rozumiem, że mowa o tym:
http://www.fox.rzeszow.pl/PROWADNICA-ZACISKU-HAMULCOWEGO(4,251845,13581).aspx

? :)

EDIT:
OK, okazało się że prowadnice były zapieczone, wyczyszczone i jest niebo, a ziemia :-) Pora tylko wymienić klocki - pytanie tylko - jakie?

EDIT 2: Cóż, nie czekałem długo, zamówiłem te: http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-przod-hyundai-atos-oryginal-i4089867455.html powinny być OK :)

Swoją drogą jestem zszokowany cenami oryginalnych części -ale to chyba przez to, że poprzednio jeździłem Chryslerem... :)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2014, 21:57:15 »
Podaj VIN a dostaniesz odpowiedź czy będą/powinny być OK.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2014, 19:54:58 »
Voytek77 wrzuć screen aukcji.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwiecień 2014, 14:55:24 »
Cytat: "kosmos2011"
Voytek77 wrzuć screen aukcji.


Screen w załączniku :)

Nr VIN:
KMHAG51GPYU078986

Pozdrawiam :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwiecień 2014, 18:46:39 »
W vin jest jakiś błąd w ostatnich sześciu cyfrach.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwiecień 2014, 19:28:32 »
Cytat: "kosmos2011"
W vin jest jakiś błąd w ostatnich sześciu cyfrach.


KMHAG51GPYU078996 , wybaczcie :)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Atos Prime] Nowa miska olejowa, wymiana sworzni - ile za robociznę?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2014, 21:53:24 »
Klocki na pewno będą pasowały :)