Autor Wątek: [Atos] Jak zdemontować deskę rozdzielczą?  (Przeczytany 2643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

buliachshot

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« dnia: 27 Wrzesień 2008, 16:21:41 »
Witam wszystkich.
Jak zdemontować samą deskę rozdzielczą bez demontażu całego przodu :-? ?? A chodzi o to ze nie zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju i nie wiem czy nie jest spalona żarówka przypadkiem :-( !! a drugi problem to podłączenie czujnika ciśnienia oleju tez nie mam pojęcia jak to zrobić <co?> bo jakiś kretyn wyrwał ten który tam był :evil: !! Bardzo proszę o pomoc <pomocy> !!
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:27:15 przez Brt »

wlad

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2008, 16:29:36 »
najpierw zdejm kabelek z czujnika oleju i zmasuj.wlacz zaplon-jesli kontrolka sie zaswieci-do wymiany czujnik.jesli nie-trzeba zdemontowac oslone zegarow.po bokach sa 2 zaczepy -podwazasz srubokretem i wyciagasz.pozostaje potem odkrecic 3 sruby i mozesz wyciagnac zegary.

buliachshot

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2008, 18:18:31 »
Dziękuje bardzo na pewno spróbuje tak to zrobić .
A jak podłączyć na nowo kabel od czujnika aż do zegarów bo jego w ogóle nie ma , jak on ma mniej więcej iść bo elektrycy są teraz na wagę złota :-( byłem u trzech i żaden nie chciał mi pomóc !!

wlad

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2008, 19:05:33 »
Cytat: "buliachshot"
A jak podłączyć na nowo kabel od czujnika aż do zegarów bo jego w ogóle nie ma

jak moze nie byc :shock:
jesli nie ma,to poprzednia porada zda sie psu na buty.teraz mozna to zrobic poprzez omomierz-polaczyc styk czujnika z masa poprzez omomierz-jesli jest 0 to czujnik jest dobry,jesli przerwa lub duza rezystancja-czujnik do wymiany.
ogolnie po wyjeciu zespolu predkosciomierza patrzysz ktora to jest zaroweczka.idziesz od niej sciezka drukowana do krawedzi[tam gdzie sa dolaczone kable poprzez specjalne konektorki.musisz jakos wlutowac sie w odpowiedni punkt zacisku[pokrywajacy ta sciezke]i przeciagnac kabel do zacisku w czujniku oleju.

buliachshot

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień 2008, 19:32:41 »
Dziękuje bardzo :lol: rozwiązałem prawie wszystkie problemy, ale został jeszcze jeden ;( otóż przy włączeniu biegu wstecznego światła cofania zapalają się po 1 minucie, czym może być spowodowana ta wada i jak ją naprawić <pomocy>

Witek

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2008, 19:43:58 »
Nie wiem czy teraz nie powinieneś sprawdzić co się od razu zapala... przed wstecznymi... i wtedy szukać powodu... ale mogę być w błędzie...

buliachshot

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień 2008, 20:50:13 »
No właśnie nic się nie zapala włączam wsteczny i muszę czekać 1:20 i dopiero wtedy zapalają mi się światła cofania :cry: !!

franc

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2008, 01:01:43 »
mam cały schemat elektryczny do atosa na papierze zadzwoń a prześlę ci na mail scana...501829528 codziennie po 16

sundance_kid

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2008, 18:03:57 »
Podczepie się. Chce zamontowac u siebie obrotomierz ale chciałam go miec razem z zegarami, nie żadna doczepka. Da się zrobić manewr przeszczepu liczników z obrotomierzem od dawcy?

Roni

  • Gość
Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Styczeń 2009, 12:14:55 »
Może czujnik cofania się sypie ? sprawdź styki może jakiś syf się wdał lub inna gnida ;-) jeśli chodzi o zegary słucham również a czy z Prime-a pasują ?