Autor Wątek: Zakup sonatki, pomocy!  (Przeczytany 5086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zakup sonatki, pomocy!
« dnia: 29 Lipiec 2018, 19:53:37 »
Witam serdecznie, bardzo powaznie rozważam powrot z pasaata b6 do sonaty,kiedys mialem przez 5 lat 2004r z 2.0 benzynka pod maska i zastanawiam sie czy warto wracac,ale do wersji nf i czy znowu silnik 2.0 benzyna czy moze 2.0 crdi... prosze pilnie o pomoc... Jakie sa bolaczki tych aut i ktora wersje lepiej wybrac glownie pod dojazdy do pracy w wiekszym miescie plus dluzsze trasy 2x w roku...

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2018, 17:19:00 »
oba silniki są dobre, jeżeli chodzi o obsługę to bardziej ekonomiczny będzie silnik benzynowy, można też założyć LPG, diesel też fajny ma wyższy moment przez co wydaje się być mocniejszy.  Chociaż benzyna 2.0 144Km też całkiem żwawy silnik i przyzwoicie sobie radzi z taką budą jak Sonata. Wybór należy do Ciebie.
Jak coś to daj jakieś linki i będziemy oceniać.

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2018, 20:28:17 »
Dzieki za odpowiedz, w przyszlym tyg koncze urlop i bede sie zabieral za 2.0 benzynke i gazowal,moze ktos mi powiedziec czy silnik ten ma rozrzad na pasku czy lancuch? Jak z kolem dwumasowym? W necie malo info a jak sa to dosc sprzeczne

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2018, 02:14:28 »
Cześć! Przesiadłem się ze staruszka (1994 Y3, z premedytacją utrzymywałem Sonatę w stanie tip-top) do NF i jestem nieco zawiedziony. Niby nowocześniejsza konstrukcja, wygląda ładniej, jest sporo większa, ale ogólnie ma swoje niedoróby.

Wg mnie, największym nieporozumieniem jest zawieszenie. O ile Twoja poprzednia Sonata (EF?) miała identyczne podwozie do Y3 i kilku innych mitsu, w 2005 Hyundai zaszalał i postanowił opracować własne. Z kiepskim rezultatem. Autem niestety bardzo buja - nieważne jakie opony sobie wstawisz, zapomnij o wchodzeniu w 90 stopniowe zakręty przy 100kmh. Jazda po śliskiej nawierzchni bardzo podnosi cisnienie: o ile starsze silniki miały żeliwne bloki i generalnie - bardzo ciężkie przody, silniki Theta są zrobione z aluminum, przez to są dużo lżejsze i auto nie daje już takiej gwarancji przyczepności.

Nie rozumiem dlaczego do dziś konstruktorzy nie wymyślili trwalszych klamek: już miałem problemy z niedomykającym się centralnym po stronie kierowcy.

Wymiana tylniej tarczy hamulcowej wiąze się z rozbieraniem wielowahacza. Haczyki w bagażniku to jakaś kpina, podswietlenie bagażnika to zupełna porażka.

Poza tym, to fajne, przestronne i bezpieczne autko. Dostojny automobil bez zacięcia sportowego. Jeździ, nie rdzewieje i rzadko się psuje (moja opinia po 12tyś mil). Zdecydowanie stworzone do jazdy po trasach, w miescie jest kiepsko: dość uciążliwe w parkowaniu ze względu na rozmiary.

W UK, nie ma benzyn 2.0. Osobiście polecam 2.4. Gdybym miał kupować jeszcze raz, raczej zdecydowałbym się na 3.3

Więcej napiszę za kilka lat ;)

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2018, 11:37:12 »
Dzieki za info,trochę mnie zmartwiłeś bo właśnie poprzednia sonata bardzo dobrze sie trzymała drogi i ogólnie mozna było przycisnąć :) cóż muszę się jeszcze zastanowić :)

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpień 2018, 12:42:51 »
Przejedz się przed zakupem. Może to ze mnie jest dupa-kierowca?

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2018, 12:51:26 »
Tak zrobię, generalnie na powrót skusza mnie glównie prostota i niska awaryjność tego auta które swojego czasu pokochalem i na ktorym uczyłem się jeździć,a zrobiliśmy nim z ojcem ponad 100tys km przez 5 lat, potem był seat,focus i teraz passat b6 którego szczerze nie polecam :) cóż będe wam podsyłał linki i może dawna miłość mimo wad wróci :D

Offline Tarender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2018, 19:59:24 »
Byłem dzis jedna obejrzec i auto zrobiło duze wrazenie na mnie, tyle ze to byl 2.0 crdi, poki co chce jechac po tego https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-sonata-2-0-dohc-144km-klimatronic-alu-pdc-gwarancja-ID6zT3vS.html#33b3dc71ec co o tym myslicie?

Offline Broda14

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Zakup sonatki, pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień 2019, 23:11:52 »
Witam, też myślę o zakupie sonaty. Jak z serwisami i częściami na dziś to wygląda ?
Myślałem o takim okazie https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-sonata-hyundai-sonata-2-4-ben-gaz-navi-skora-ID6BDG6G.html#afb3741d7b