Autor Wątek: [Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i o  (Przeczytany 3000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wielkiebary

  • Gość
Witam. Proszę o informację gdzie znajdę jakiegoś fachowca który przeprowadzi regulację luzów zaworowych w tym silniku. Interesuje mnie obszar śląska  w ostateczności może być Kraków lub Wrocław. Nikt nie chce się podjąć tego zadania. Dzwoniłem do ASO w Katowicach to wstępnie policzono mi 1500zł + 50zł za każdą szklankę. Cena jest dość wygórowana więc może ktoś zna jakąś alternatywę.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350

Wielkiebary

  • Gość
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2018, 15:10:54 »
Dzwoniłem do Pana Miśka powiedział że się tego zadania nie podejmą.

Offline chudy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2018, 18:07:08 »
W moim 3.3 zawory już wyregulowane. :)

Wielkiebary

  • Gość
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2018, 22:02:28 »
No cóż udało się. Naprawy podjął się serwis  4GT Auto Wrocławski z Katowic. Okazało się że luzy są jeszcze w normie i można jeszcze jeździć. Cena robocizny 300zł. Trzeba było wymienić jeszcze uszczelki pokryw zaworów.

Offline damian71

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2018, 23:36:23 »
rozumiem że silnik G6DB wymaga ręcznej regulacji zaworów? co jaki czas i jakie są objawy niewłaściwego ustawienia?

Wielkiebary

  • Gość
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2018, 18:45:43 »
Książka mówi o sprawdzaniu co 60000km.

Pierwszy objaw to odgłos pracujących zaworów przy zimnym silniku. Zaraz po odpaleniu słychać coś takiego jak metaliczne cykanie/stukanie z pod maski. Częstotliwość wzrasta wraz z obrotami. Trwa to raptem chwilę. Im niższa temperatura tym efekt występuje dłużej i głośniej. Pojawiło się to z czasem. A jako że mam trzecie auto na LPG to od razu wiedziałem w czym problem.
Żadnych innych efektów ubocznych nie doświadczyłem. Ale z tego co ludzie piszą to kolejnym objawem jest spadek mocy i falowanie obrotów. Oraz przedwczesne zużycie/zniszczenie zaworów, wałka rozrządu oraz gniazd zaworowych.

Na pewno rozpoznasz ten dźwięk. Jest on charakterystyczny i łatwo go wychwycić  od pracy samego silnika. O ile oczywiście u ciebie występuje. Najlepiej sprawdzić to w zimie wtedy nie da się tego nie usłyszeć.

Offline damian71

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Regulacja luzów zaworowych V6 3.3 G6DB śląsk i okolice.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2018, 21:00:37 »
no słuchać takie dźwięki.  autko też ma już przelatane 260000 więc pewnie pasowałoby wyregulować. a z Częstochowy lub okolic znacie kogoś kompetentnego w tym zakresie?