Autor Wątek: Wycieraczki  (Przeczytany 2250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morion8

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Wycieraczki
« dnia: 18 Lipiec 2018, 17:42:56 »
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób w Hyundaiu i30 III podnieść ramię wycieraczki przedniej i tylnej?
Z przodu jest problem, bo wycieraczki są schowane w taki sposób że kolidują z maską auta, która skutecznie uniemożliwia podniesienie do pionu wycieraczki.
Z tyłu niby nic nie zasłania ramienia wycieraczki, ale jest problem bo ramię jest sztywne i się nie odchyla w pionie.
Czy jest na to jakiś sposób?
W zimę podniesienie wycieraczek znacznie ułatwia odśnieżania auta, czy zapobiega skutecznie przymarzaniu gumy wycieraczki do szyby. Przy myciu auta też przydałoby się je odchylić.

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:19:22 »
Zeby z przodu wymienic nalezy po wylaczeniu silnika pociagnac wajche od wycieraczek w dol.

Tylna wycieraczke wystarczy odgiac do tylu. Sama wychodzi, wystarczy troche sily i wyczucia.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2020, 21:07:22 »
Szukam pióra wycieraczki tylnej firmy Bosch aerotwin do Hyundaia i30 PD z 2018 HB. Wymieniłem na takie na przodzie i jest rewelacja ale tylnej za cholerę nie mogę nigdzie znaleźć. Nawet nie wiem jaką ma długość. Znalazł ktoś takie pióro?

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2020, 08:30:58 »
Szukam pióra wycieraczki tylnej firmy Bosch aerotwin do Hyundaia i30 PD z 2018 HB. Wymieniłem na takie na przodzie i jest rewelacja ale tylnej za cholerę nie mogę nigdzie znaleźć. Nawet nie wiem jaką ma długość. Znalazł ktoś takie pióro?

Naprawdę taki problem jest wziąć miarkę i zmierzyć długość pióra? :o

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2020, 09:14:37 »
Naprawdę taki problem jest wziąć miarkę i zmierzyć długość pióra?
Nie, ale jak byś jeszcze raz przeczytał, to problemem jest znalezienie tylnej wycieraczki bosch aerotwin (bezprzegubowa płaska). Ale nie fatyguj się już wiem, że takiej nie ma, jest tylko klasyczna przegubowa i pióro ma długość 30 cm. Dzięki za "pomoc".