Autor Wątek: [Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)  (Przeczytany 4006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec 2018, 08:28:55 »
To stosunkowo nowe paliwo wiec trudno co kolwiek o nim powiedzieć ale myślę ze może być spoko może poprawia smarność w ON wkoncu ;)

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipiec 2018, 12:11:29 »
Jeśli chodzi o olej T2, to dolewa się półsyntetyk a nie syntetyk. Co do paliw premium, Ja jeżdżąc 10 lat dieslem, miałem mieszane uczucia, dla Mnie, silnik chodził bardziej twardo i  miałem wrażenie że to właśnie premium jest bardziej suchei je lałem co któreś tankowanie. Olej T2 stosowałem w Toyocie RAV4. Subiektywnie? Odczuwałem różnicę w pracy silnika. Osobiście stosowałem Liqui Moly 2 Takt Motor oil 1052. Nie jest tani. Chłopaki z forum Avensis dogłębnie rozgryzali temat.Jest tam kilkanaście stron w temacie, można poczytać. Wielu stosowało Ravenol(Tańszy) przy DPF, albo Orlen 2T Semisyntetic, bez DPF.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lipiec 2018, 20:45:15 »
A może ktoś wie ile tych jednostek smarnych ma zwykły ON a ile PREMIUM ?? Myślę ze im więcej tych jednostek tym lepiej dla układu ??

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lipiec 2018, 09:34:43 »
Widze nikt nie ma pojęcia szkoda , a może możecie mi powiedzieć koledzy czemu niektórzy zabraniają jeździć samochodami z układem common raill cały czas na paliwie premium ?? Jest za suche czy o co chodzi a może to tylko taki stereotyp i nic się nie dzieje ? Ostatnio podjechałem swoim santa fe 2.2 CRDI 150 km 08r na stacje i tankowałem premium bodajże dynamika i pan powiedział żebym za długo na nim nie jeździł bo te układy są czule na paliwo a paliwa premium są dość suche... Co o tym sadzicie? Ściema czy ziarenko prawdy??

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] DODATKI DO OLEJU NAPENDOWEGO (ON)
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lipiec 2018, 14:50:08 »
Możliwe.
Ja tam sobie tym głowy nie zawracam.Nie patrzę czy to premium czy nie,bo do tego i tak idzie 250 ml oleju do motorynki :) i tyle.