Autor Wątek: Układ chłodzenia...czy to normalne  (Przeczytany 1293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiodor2000

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Układ chłodzenia...czy to normalne
« dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:11:52 »
Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem Sonaty 2l 131KM z 2004 ,zauważyłem że węże od wejścia i wyjścia z chłodnicy są bardzo twarde...przy rozgrzanym silniku,dodam że temperatura płynu chłodzącego jest w normie,wymieniony termostat i nie ,,wybija płynu do zbiornika wyrównawczego,,korek chłodnicy również nowy...proszę o informację czy to normalne w tym modelu....?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Układ chłodzenia...czy to normalne
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2018, 01:12:58 »
Może to Ty masz za miękkie palce? ;)

U mnie są raczej dość miękkie, ale nie zacisnąłbym ich dwoma palcami.

Ewentualnie dla testów podmień korek (0.9 bar - kosztuje grosze) i zobacz, czy wywala płyn, jeśli nie, to wszystko OK.

Offline Fiodor2000

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Układ chłodzenia...czy to normalne
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2018, 13:24:36 »
Tu raczej dwoma palcami nie zacisnę.... podzieliłem korek na 0,9 i płyn wybija do wyrównawczego ale tam płyn utrzymuje się na normalnym poziomie jeśli chodzi o ilość... Na zimnym i na ciepłym płyn w zbiorniku w normie....

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Układ chłodzenia...czy to normalne
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2018, 00:15:25 »
Hmmm. Jeżeli nadal Cię to martwi, to może podjedź jeszcze do jakiegoś mechanika z manometrem do sprawdzanie cisnienia wody (są takie sprytne adaptory) i ewentualnie, urządzeniem na obecność dwutlenku węgla.

Z mojego doświadczenia, o oile nie ma pary w wydechu, głośnego bąbelkowania tuż po wyłączeniu auta, ubytków płynu, nierównej pracy silnika ani CO2 w układzie - to raczej nie jest UPG.

Ale jakoże słyszałem już różne cuda, to diagnozy nawet nie będę próbował stawiać.

[ Dodano: 2018-06-30, 00:19 ]
O, jeszcze jedno: w silniku 2.4 korek ma chyba 1.1 - moja pomyłka. Przepraszam.

Offline Fiodor2000

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Układ chłodzenia...czy to normalne
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2018, 21:29:28 »
Jeżdżę już trochę i tylko zauważyłem nierówną pracę silnika przy starcie,obroty podnoszą się z 1000 na 1500 ,trwa to może 10sek i znowu na 1000 i później wszystko ok... będę Ją gonił w lipcu  600km w kawałku i zobaczymy...
Dzięki za rady

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Układ chłodzenia...czy to normalne
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2018, 23:02:58 »
To akurat zupełnie normalne. Krokowiec ustawia wolne obroty zimnego silnika... Jeśli zjeżdzając szybko z górki wciśniesz sprzęgło (przy większej prędkości) to też obroty wzrosną (zresztą na autostradzie również, wciśnij sprzęgłoprzy 110, to też zobaczysz znaczny wzrost obrotów.