Autor Wątek: [Sonata NF] Składanie oparcia tylnej kanapy  (Przeczytany 1277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darekn15

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[Sonata NF] Składanie oparcia tylnej kanapy
« dnia: 03 Lipiec 2018, 23:30:09 »
Dzisiaj zamierzałem przewieźć moją Sonata kilka dłuższych (2,5 metrowych) elementów.
Zabrałem się za złożenie oparcia tylnej kanapy - no i zdziwiłem się. Pociągałem za dźwignie lewej i prawej połówki oparcia , a te (to znaczy oparcia) ani drgnęły. Dźwignie niby się wychylały normalnie, ale nie słychać było żadnego charakterystycznego "kliknięcia" które sugerowałoby zwolnienie blokady.
Co się mogło stać?
Auto mam ponad 2 lata i szczerze mówiąc nie pamiętam czy składałem oparcia tylnej kanapy czy też nie, więc nie wiem czy coś się w dźwigniach zacięło, czy może zakupiłem auto z taką wadą.
Od strony bagażnika raczej nie widzę możliwości odblokowania oparcia, więc co począć?
Miał ktoś z Was taki problem?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Składanie oparcia tylnej kanapy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2018, 23:27:36 »
Cytat: "darekn15"
Od strony bagażnika raczej nie widzę możliwości odblokowania oparcia, więc co począć


Spojrzec jeszcze raz?  ;-)  

Od strony bagażnika, na oparciach masz takie pipsztoki w małych, czarnych plastikowych wnękach, służące do odblokowania dzwigni od strony kabiny.

Offline darekn15

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[Sonata NF] Składanie oparcia tylnej kanapy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2018, 16:17:24 »
Dzięki za poradę! Faktycznie są tam "przełączniki" do tego ładnie opisane LOCK,UNLOCK  :lol: . Nie widziałem ich bo jeden zasłaniało koło zapasowe wożone w bagażniku z racji lpg, drugi skrzynka z samochodowymi "przydasiami"  :mrgreen:.
Oczywiście oba były w pozycji LOCK.