Autor Wątek: Drżąca kierownica podczas hamowania  (Przeczytany 7385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karloss21

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Drżąca kierownica podczas hamowania
« dnia: 30 Czerwiec 2018, 15:04:38 »
Witam wszystkich,
Jestem posiadaczem i40 na początku byłem szczęśliwy ale jakoś siły mnie opuszczają.
A więc zacznę od początku:
kupiłem samochód sprawdzony od handlarza ok,
wszystko było oki tylko jak jechał szybciej i zacząłem hamować to kierownica mi drżała, dowiedziałem sie że pewnie tarcze hamulcowe są do wymiany, byłem na przeglądzie kontrolnym i wyszła owalizacja tarcz 20%, więc zakupiłem samochodzik
Po powrocie do domu przy hamowaniu drżała kierownica, więc wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe to był styczeń 2018r.
Teraz nie pamiętam czy wszystko było ok, ale wydaje mi się że kierownica nadal drżała ale bardzo lekko, a że mam dużo zajęć to zbagatelizowałem temat.
Jakieś 4tygodnie temu kierownica mi zaczęła stukać jak jechał po starej kostce no i podczas hamowania kierownica drży. Podjechałem do ASO i dowiedziałem że że są wahacze do wymiany oraz łożyska, ceną bardzo wysoka w ASO, więc podjechałem do swego mechanika i to samo wycenił mi na 50%, więc wybór był oczywisty.
Po wymianie wahaczy nic się nie poprawiło co mnie bardzo zdziwiło.
No to natrafiłem na to forum i był temat drżącej kierownicy i zacząłem szukać i dopasowywać moje dolegliwości.
Znalazłem jedną podobną rzecz, że jak stoję i ruszam kierownicą to mi lekko stuka.
Podjechałem do mechanika i mówię że może końcówki kierownicy. I rzeczywiście po ściągnięciu końcówek okazało się że na jednej są wyczuwalne stuki, no to do wymiany dwie sztuki.
I co, to nie to :(, więc zacząłem dalej szukać (objawy stuków na kierownicy i drżącej kierownicy się nie wyeliminowało). Podjechałem ponownie do mechaniora i mówię że może gdzieś krzyżaki  kolumny kierowniczej.
I bingo, podczas lekkich ruchów kierownicy było czuć luzy na krzyżaku dolny, cena nowego w ASO wysoka, więc używka, cena spoko, zabieramy się za wymianę, stary drążek usunięty i sprawdzamy go i rzeczywiście czuć luz na krzyżaku dolnym i górnym, sprawdzamy używkę nie czuć luzów, no to wstawiamy.
Efekt brak stukot na kierownicy podczas jechania po kostce czy po przejeździe kolejowym.
Jeden temat załatwiony ale pozostała drżąca kierownicy podczas hamowania.
I tu proszę o podpowiedz co może być walnięte.
Klocki i tarcze wymienione w styczniu, oba przednie wahacze nowe wraz z łożyskami, końcówki kierownicze wymienione, opony wyważone, ustawiona zbieżność.
Podjechałem tak dla ciekawości na stacje kontroli by sprawdził stan tarcz, jak gościu sprawdzał to owalizacja 10% ale poprosiłem o to by sprawdził jak będą rozgrzane tarcze to po dłuższym hamowaniu owalizacja podskoczyła do 17%.
Zastanawiam się czy to nie tarcze są winne.
Dziś pojeździłem i zacząłem testować tarcze o to moje objawy, że jak hamuję z 90km/h i hamuję jednostajnie z wciśniętym mocniej hamulcem to drży kierownica ale jak mam ta sama prędkość i nie hamuję mocniej że zaraz się zatrzymam to drży też kierownica ale pojawia się stukanie kierownicy i to mnie zdziwiło.

Proszę o pomoc bo już nie chce mi się wydawać kasy na samochód wolałbym wydać to na wakacje lub na reset bo czuję się zmęczony tym samochodem.
Aha, miałem też problem z drżącą deską kokpitu ale podjechałem do ASO i załatwili mi temat w 10min za bagatela 100zł :)

Przepraszam za taki długi wiersz ale chciałem pokazać od początku dolegliwości swojej i40 :)

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2018, 11:41:26 »
Na twoim miejscu, podjechał bym do warsztatu gdzie mają sprzęt do przetaczania tarcz na piaście, bez zdejmowania z auta. Minimalne liźnięcie powinno załatwić sprawę. W Astrze ojca było podobnie, nowe tarcze i po czasie znów bicie. Takie przetoczenie, załatwiło sprawę na baardzo długo.

Offline karloss21

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2018, 16:07:17 »
Tak mi też mechanik podpowiedział, ale załozył taką sprawę by kupic najtańsze tarcze i zobaczyć czy to jest wina tarcz,
Dzięki za radę

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2018, 23:22:17 »
W moim aucie jwat ten sam problem drżącej kierownicy ale wydaje mi się że te drgania mogą być od silnika.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2018, 22:46:34 »
Co zrobili w Aso ze nie masz już słyszalnych dźwięków w desce rozdzielczej?

Offline karloss21

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2018, 14:11:53 »
hmmmmmm nie wiem, nie chcieli zdradzić tajemnicy ale to trwało jakieś 15min i wiedzą jak to naprawić u mnie to pomogło i narazie jest git, powiedzieli mi że jak coś to za dwa lata się zobaczymy,

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2018, 09:01:18 »
Same piasty mogą być lekko zwichrowane i wymienisz pół auta, a problem zostanie. Przetaczanie tarcz na aucie to trochę niebezpieczna sprawa. Po pierwsze nie da się tego zrobić idealnie  współosiowo ze względu na luzy montażowe głowicy toczącej, które im starsze auto tym bardziej się potęgują,  po drugie  takie tarcze rozwiążą  problem wibracji, ale w razie dużego obciążenia są nierównej grubości i mogą strzelić przez nierówne odprowadzanie ciepła

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2018, 13:56:04 »
Cytat: "karloss21"
hmmmmmm nie wiem, nie chcieli zdradzić tajemnicy ale to trwało jakieś 15min i wiedzą jak to naprawić u mnie to pomogło i narazie jest git, powiedzieli mi że jak coś to za dwa lata się zobaczymy,

dużo plaka poszło ? ;-)

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik 2018, 21:25:17 »
Wymieniałem przednie tarcze przy przebiegu 115 tys. Z powodu znacznego bicia kierownicy podczas hamowania. Kupiłem komplet Zimmermanow (+ klocki). Czytałem ze to najlepszy wybór itd. Po przejechaniu 20tys problem drgań kierownicy powrócił. Trochę mnie to zirytowało i zaczolem szperać w internecie. Poczytałem trochę o toczeniu tarcz i na taki zabieg się zdecydowałem. Tarcze są niezużyte a klocki maja jakieś 30% ubytku. Znalazłem warsztat który zajął się cała sprawa. Demontaż tarcz, toczenie i ponowny montaż. Całość trwała godzinę. Problem drgającej kierownicy jak ręka odjol. Koszt całego zabiegu to 150zl. Za wymianę tarcz i klocków poprzednio zapłaciłem 120. Reasumując: Polecam takie rozwiązanie! Mechanik powiedział ze odkształcenie było na poziomie 0,7 wiec zeszlofonaego materiału było bardzo niewiele

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Październik 2018, 07:25:07 »
Cytat: "Maucinek"
Znalazłem warsztat który zajął się cała sprawa

Możesz podać miejscówkę warsztatu, zawsze się innym może przydać w KRK :)

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Październik 2018, 20:47:19 »
Centralna 55a. Po więcej szczegółów (+ telefon) wGoogle wpisać Mechnik Serwis z adresem

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:35:47 »
Moje dalsze doświadczenia w tym temacie. Może komuś to pomoże: po przetoczeniu tarcz i pozostawieniu starych klocków był spokój ok 3k km. Po tym przebiegu tarcze znów zaczęły bić. Przetoczylem tarcze jeszcze taz i tym razem wymieniłem klocki na nowe. Brak bicia na kolejne 3k. Teraz zaczęły już bić od nowa. W między czasie starałem się nie hamować gwałtownie i nie myć auta po trasie (przy rozgrzanych tarczach). Tarcze są jeszcze grube i nie są przegrzane. Podejrzewałem blokowanie zacisków ale auto toczy się bez najmniejszych oporów. Mechanik mówi ze nie ma sensu regenerowac zacisków. Teraz przymierzam się do zakupu nowych tarczy i z mojego dosiadczenia już nie polecam przetaczania. Załamujące jest to ze nowe markowe tarcze wytrzymały tylko ok 25k km!! Nie wiem czy jast to jakaś wada konstrukcyjna tego modelu (np za małe tarcze), ale załamuje mnie ze są z nimi takie problemy

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2019, 22:04:30 »
Witam. Też ostatnio borykałem się z problemem drgania kierownicy podczas hamowania. Na tarczach zrobiłem 20 tys. Więc sobie myślę że może szlag je trafił po tak małym przebiegu. No i miałem zamiar coś z tym zrobić jak trochę się pogoda poprawi. Lecz nie dawalo mi to spokoju. Pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu. Tam mi wzięli autko na szarpaki. Diagnosta zauważył minimalny luz na prawej końcówce drążka. Kazałem wymienić obydwie i drgania zniknęły 😉 Także taki przypadek też może powodować drgania kierownicy.

Offline niteip

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2019, 19:36:18 »
albo nikt nie wspomniał albo przeoczyłem,
Problem stukającej i drżącej kierownicy przy hamowaniu to może być coś o nazwie SPRZĘGŁO WSPOMAGANIA. Taka mała plastikowa "gwiazdka" w kolumnie kierowniczej zaraz przy silniku elektrycznym EPS. Miałem taki problem drżącej kierownicy np. na kostce brukowej, i hamowaniu i nikt nie wiedział co to jest, zostały wykluczone wszystkie luzy na maglownicy i na końcówkach.
Jak już wiedziałem co jest to naprawa zajęła 4 godziny.
Koszt części 60 zł
Koszt naprawy 1000 zł.

Offline jacunio82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Drżąca kierownica podczas hamowania
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2019, 11:19:20 »
a sprawdzaliście czy może winą tego drgania są prowadnice w zaciskach?