Autor Wątek: Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji  (Przeczytany 2056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Interista1908

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« dnia: 19 Czerwiec 2018, 13:08:08 »
Witam i od razu prośba o pomoc. Mam Hyundaia IX35 1.7 crdi od miesiąca i zapaliły mi się 3 kontrolki abs+trakcja+kontrola zjazdu DBC i do tego auto nie zawsze odpala za pierwszym razem, czasem za drugim a czasem nawet i piątym jak nie odpali to słychać takie charakterystyczne "cykanie". Czy Ktoś z Was miał podobny problem ??

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2018, 13:38:28 »
Podłącz pod komputer i podaj ne błędu, będzie najłatwiej i najszybciej. Ale często chyba problemem był czujnik przy pedale (teraz nie pamiętam czy hamulca czy sprzęgła).

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2018, 09:13:59 »
Przy pedale sprzęgła. A cykanie to wina leży prawdopodobnie po stronie aku, lub rozrusznika....
ile masz najechane na liczniku km?

Offline Interista1908

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2018, 10:46:52 »
Licznik wskazuje 158000 km, ale z tego co widzę to akumulator jest od nowości nie wymieniany czyli od 2011 roku.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2018, 08:07:51 »
Jeśli aku jest oryginalny to już czas na niego. Tyle lat użytkowania, to miał prawo skończyć swój żywot.
Oryginalne aku są mizernej jakości więc szybko padają. Miałem tak ze swoim. Słabł już po roku użytkowania.

Offline Interista1908

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2018, 12:08:40 »
Kupiłem czujnik ten montowany u góry przy pedale sprzęgła i go wymieniłem. Auto odpala za każdym razem zrobiłem z 30 prób. Natomiast po ruszeniu kontrolki gasną ale zapalają się przy przekroczeniu tak ok 50 km /h lub też przy wyższym biegu tak od czwórki. Macie jakieś pomysły? Akumulator podładowałem tak z 10 godzin może za krótko ??

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwiec 2018, 18:34:29 »
Hi.

Miałem już kilka problemów z tym. Za każdym razem coś innego było. Ogólnie zapewne masz jakiś problem z układem hamulcowym/ABS.

Poświęć się i wydaj parę złotych na diagnostykę. Dowiesz się, chociaż gdzie szukać. Sam metodą prób i błędów możesz więcej stracić, niż zyskać.

PS. Opisałem już wcześniej co u mnie było i jak to naprawić. Spróbuj poszukać.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Problem z odpalaniem, DBC, ABS i kontrola trakcji
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwiec 2018, 20:34:17 »
Nie jestem pewien ale jeśli auto odpala to znaczy że problem zniknął i może wystarczy wykasować błędy tak czy inaczej potrzebny skaner.

 Pozdrawiam