Autor Wątek: [i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opo  (Przeczytany 1913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline timoboll

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Witam
Problem ciągłych kosztów związanych z programowaniem czujników po zmianie opon lub po przekładce z powodu złapania gumy mocno szarpie po kieszeni. Czy ktoś z Was koledzy posiada może w miarę niedrogie urządzenie którym w i40 można samemu programować czujniki? Jeśli macie z tym doświadczenie podzielcie się w które warto się zaopatrzyć i na pewno zadziała.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opon tpms w i40
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2018, 08:58:08 »
ale z tego co wiem tych czujników się nie programuje. One same łapią . hultaje mają swój system czujnikowy.

Offline timoboll

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opon tpms w i40
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2018, 14:13:44 »
Czyli chcesz powiedziec ze niepotrzebnie placilem za programowanie czujnikow 80 zl. po przekładce opon letnich na zimowe w tej samej feldze?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opon tpms w i40
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2018, 22:17:06 »
dokładnie. ja przekładam i nigdy nic nie programowałem. ba jeśli kupisz czujniki na ali( oczywiście odpowiednie ;) ) i założysz do nowych felg ( np. drugich ,żeby mieć dwa komplety ) to i tak nie musisz ich zestrajać z autem, będą działać

Offline timoboll

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opon tpms w i40
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2018, 09:43:51 »
Dobrze wiedzieć. Zamierzam właśnie kupić drugie nowe felgi 17 calowe z czujnikami, z tym że aktualnie mam oryginalne 18 calowe, czy jeżeli 18 mam zestrojone i czujniki działają bez zarzutów to jeśli wymienie koła na zimę na 17 z drugim kompletem czujników z ali to też nie trzeba bedzie co wymiane opon ich zestrajać? Pytam bo rozumiem że w przypadku zamiany kół o tym samym rozmiarze nie ma problemu. Pytanie co w przypadku różnych rozmiarów.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Urządzenia do programowania czujników ciśnienia opon tpms w i40
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2018, 09:53:43 »
jeszcze raz NIE STOISZ TYCH CZUJNIKÓW. One działają inaczej w stosunku do innych marek w których trzeba stroić.  Kolega kupował i20 i kupował czujniki i felgi do kół zimowych i nawet w serwisie informowali ,że nie trzeba nic stroić. Auto pyta czujnik odpowiada bez strojenia. Rozmiar nie ma znaczenia ważne jest tylko ciśnienie w kole.