Autor Wątek: [Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśnięt  (Przeczytany 5675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline verasco

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Re: [Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicś
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:08:30 »
Cytat: "kilkujadek"
Cytat: "volcan"

To nie jest od skrzyni, tylko od silnika - któryś cylinder niedomaga, następny ma korektę wtrysku taką, żeby obroty podnieść - stąd minimalne wahania obrotów silnika (możesz nawet na obrotomierzu nie widzieć) i efekt "galopowania" auta na hamulcu. Na uszkodzonym sprzęgle mogłeś tego nie czuć - po prostu przepuszczało to falowanie obrotów silnika.


Od jakiegoś czasu mam podobnie. Zaczęło się od nierównej pracy w położeniu P, tak jakby silnik pracował nie na wszystkich cylindrach. Szarpanie w pozycji D na hamulcu najbardziej odczuwalne na zimnym silniku, po rozgrzaniu praktycznie nieodczuwalne. Mam błędy: P0171 System too Lean (Bank1), P0174 System too Lean (Bank2), P0301 Cylinder 1 Mistfire Detected, Byłem u "fachowa", który swierdził wypadanie zapłonów,tylko nie wie na którym cylindrze. Diagnoza -  "może być wszystko" i rozłożył ręce. Znacie może jakiegoś konkretnego mechanika w Białymstoku lub okolicach, który powie mi o co tu chodzi?

z mechanikami ciężko... jak sam nie ogarniesz to raczej Ci nie pomogą, każdy mechanik to inna teoria i wywalenie kasy bez gwarancji poprawy... sam to przerabiałem
napisz PW... postaram się pomóc w zakresie mojej skromnej wiedzy w temacie, a najlepiej się spotkać i porównać auta ;-)

[ Dodano: 2018-07-02, 12:12 ]
Cytat: "powell"
Niedawno miałem regenerowane sprzęgło hydrokinetyczne, nie ma już poślizgów, jednak zauważyłem coś innego. Otóż kiedy zatrzymuję się na czerwonym świetle, mam wciśnięty pedał hamulca (położenie dźwigni zmiany biegów nadal na "D"). I wtedy czuję cykliczne szarpanie, jakby samochód chciał już wystartować. Zastanawiam się, czy przy pedale hamulca nie ma jakiegoś czujnika, który przekazuje do skrzyni informację o hamowaniu - może coś się w tych okolicach zepsuło ?


adaptację skrzyni miałeś robioną?
przy ruszaniu nie przysiadają obroty?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:29:28 »
Tak się podepne pod temat.
F4A42 robi się jakaś adaptację??? Czy wystarczy akumulator odpiąć i tyle???

Offline verasco

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lipiec 2018, 13:23:39 »
adaptację robi się po naprawie skrzyni... tak na mój chłopski rozum chodzi o to aby komputer skrzyni dogadał się z komputerem silnika

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipiec 2018, 05:44:51 »
Pytam,bo w niektórych automatach po wymianie oleju trzeba jakieś czary z adaptacjami robić :)

Offline verasco

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lipiec 2018, 12:04:43 »
możliwe... generalnie adaptacja to ustawianie  zaworów ciśnieniowych, a przy zmianie parametrów oleju może mieć uzasadnienie.. a czy w Twoim jest potrzebna? musisz poradzić się fachowca :arrow:

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lipiec 2018, 09:34:58 »
Jak na razie nie ma potrzeby,ale zmieniałem olej i tak pytam :)

Offline kilkujadek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Santa Fe CM] Skrzynia automat szarpie na postoju z wicśniętym hamulcem
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lipiec 2018, 19:05:03 »
Problem nierównej pracy na biegu jałowym został u mnie rozwiązany. Okazało się, że nieszczelny jest kolektor i łapie lewe powietrze. Trafiłem na mechanika, a nie kowala, który wymieniałby po kolei dobre części. Różne wersje słyszałem od "fachowców" m.in. od sondy lambda do wymiany katalizatora.