Autor Wątek: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?  (Przeczytany 16787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Czerwiec 2020, 18:47:15 »
Witam,G-scanem wszedłem do: modułu kamery zaznaczyłem variant coding funkcji slif (silnik wyłączony,zapon włączony), nastepnie ok i po sprawie.Wszystko jest na zdjeciu

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Czerwiec 2020, 21:22:12 »
A, to wszystko jasne. Pewnie nie jesteś z Wrocławia żeby skorzystać :) ?

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Czerwiec 2020, 09:40:31 »
Śląsk Górny:Rybnik

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Sierpień 2020, 17:59:21 »
Wreszcie po drugim podejściu do ASO udało się włączyć funkcjię SLIF  w moim Hyundaiu I30 GO :)
Wszystko wyłożyłem na tacy co trzeba zrobić bo inaczej dalej auto było by bez tej funkcji.
Zastanawia mnie tylko kto tych ludzi tam szkoli żeby nie wiedzieli takich spraw.
Dzięki forum mogłem skorzystać z tej funkcji a ASO nauczyło się tego co dawno powinno wiedzieć :)

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sierpień 2020, 09:06:15 »
Napisz konkretnie dla wszystkich co im powiedziałeś i jak załatwiłeś sprawę.
Z pewnością przyda się wszystkim taka wiedza.

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Sierpień 2020, 15:27:43 »
Dzięki informacją  uzyskanym z tego forum przekazałem im w jaki sposób należy włączyć tą funkcję.
Wyświetla ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania i czego nie stwierdziłem u mnie podobno teren zabudowany.

 

1. podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"

Offline Parkinson84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Sierpień 2020, 08:19:08 »
Napisz konkretnie dla wszystkich co im powiedziałeś i jak załatwiłeś sprawę.
Z pewnością przyda się wszystkim taka wiedza.
Trenx90 ta poniższa instrukcja, którą podawałem to jest dokładnie to, co dostanie ASO od HMP aby uruchomić SLIFa gdy zgłosisz do nich egzemplarz bez tej funkcji. Kwestia tylko czy dane auto zostanie uznane za konieczne do uruchomienia (wersja wyposażenia itd)



Dzięki informacją  uzyskanym z tego forum przekazałem im w jaki sposób należy włączyć tą funkcję.
Wyświetla ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania i czego nie stwierdziłem u mnie podobno teren zabudowany.

max66 a ten teren zabudowany to nie jest przypadkiem kwestia że po minięciu "białej tabliczki" na wyświetlaczu pojawia się ograniczenie do 50km/h?? - u mnie tak to właśnie działa

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Sierpień 2020, 16:21:30 »

max66 a ten teren zabudowany to nie jest przypadkiem kwestia że po minięciu "białej tabliczki" na wyświetlaczu pojawia się ograniczenie do 50km/h?? - u mnie tak to właśnie działa
Parkinson84 możliwe że tak jest  jak piszesz tylko nie zwróciłem na to  uwagi , ale dzięki za podpowiedz.
Czytałem w instrukcji informację SLIF-e i tylko się dowiedziałem  o dwóch funkcjach.

Pozdrawiam :)

Offline sankra19

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Grudzień 2020, 22:37:21 »
Udało się tą funkcję odpalić również w najuboższej wersji Classic+ i30  (wyprodukowanego w 07.2019r.) przy okazji pierwszego przeglądu.  Tak jak u max66,  auto "widzi" ograniczenia prędkości oraz zakaz wyprzedzania (znaki B-33 oraz B25) oraz ich odwołania (znaki B-34, B-27 i odwołanie wszelkich zakazów- znak B-42). Niestety nie rozpoznaje znaków D-42 (teren zabudowany) oraz D43 (koniec terenu zabudowanego). To powoduje pewne ryzyko, gdyż jadę 90km/h , 300 metrów przed terenem zabudowanym jest ograniczeni do 70km/h (to wyświetli), a potem wjeżdżam w teren zabudowany, a na wyświetlaczu dalej jest 70km/h :). Przejechałem tak przez niemal całe miasto. W ogóle to po odwołaniu ograniczenia prędkości (znaki B-34 i B-42) w miejscu wyświetlanej prędkości pojawiają się trzy kreseczki (---). Najwidoczniej do poprawnego funkcjonowania jest jednak potrzebna nawigacja. Powyższe spostrzeżenia są owocem przejazdu 85km w nocy oraz lekkiej mgle. Ponieważ w wątku pisano , które ASO może to zrobić, więc piszę -AUTO-RES  pod Rzeszowem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Styczeń 2021, 11:57:34 »
No i mamy kolejny przyczynek do obniżenia poziomu świadomości kierowcy...

Offline sankra19

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Styczeń 2021, 13:50:15 »
Sądzę, że funkcja jest przydatna np w sytuacji, gdy kierowca chcąc wyprzedzić auto jadące przed, "wychyli się" w lewo sprawdzając czy manewr jest bezpieczny i nie zauważy zakazu wyprzedzania bądź zmiany prędkości. Gadżet jest. Zastanawia mnie tylko to czy,  skoro kamera jest taka sama we wszystkich wersjach, to nie da się odpalić systemu AEB+?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Styczeń 2021, 23:57:25 »
Zawsze można "wydumać" jakąś sytuację, w której każdy bzdet wyda się przydatny. A ludzie głupieją.


Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Styczeń 2021, 13:11:40 »
Potwierdzam rozpoznawanie znaków na i30 Classic+ z 2018. Działa świetnie, choć należy to traktować jako miły gadżet.
Wykrywa ograniczenia prędkości i odwołanie ograniczenia oraz zakaz wyprzedzania.
Szkoda, że nie oprogramowali, by ograniczenie było odwoływane przez znak stopu i znak ustąp pierwszeństwa, bo one oznaczają skrzyżowanie, a więc odwołanie ograniczenia, ale to i tak miłe.
Do wykrywania znaków nie jest potrzebne posiadanie nawigacji, choć podobno jeśli ma takie źródło informacji, to z niej korzysta.

W instrukcji piszą, że potrafi uwzględniać tabliczki pod ograniczeniem, np. że ograniczenie obowiązuje tylko przy pokrywie śnieżnej (śnieżynka na tabliczce pod znakiem) i albo w deszczu, biorąc pod uwagę "różne parametry", w tym ruch wycieraczek(!). Nie ma gdzie tego sprawdzić, chyba żeby sobie wydrukować taki znak :-)

Aby włączyć SLIF wystarczyło poprosić o to u dealera w drugiej stolicy Polski.

Czy jest jeszcze coś, co można/warto sobie włączyć?
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2021, 13:13:19 przez abrax »

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Styczeń 2021, 15:27:47 »
Dodam jeszcze, że wystarczyło poprosić i dać karteczkę z tym:
1. podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Styczeń 2021, 10:13:42 »
Dzięki za info. W czwartek mam wizytę w serwisie, wymiana tulei na pedale sprzęgła. Przy okazji chcę im podrzucić karteczkę ze ściągą i zobaczymy jak zareagują :-)