Autor Wątek: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?  (Przeczytany 16789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Parkinson84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Czerwiec 2019, 13:21:47 »
Auto GT Warszawa również twierdzą, że nie można aktywować danej funkcji. Poszedł mail do HMP - zobaczymy jak zastosują się do kolejnego przypadku.

Offline Parkinson84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Październik 2019, 21:52:36 »
5 tygodni po wysłaniu zapytania do HMP , wysłałem upomnienie na maila(połowa lipca) - cisza.
Po kolejnych 6 tygodniach wysłałem mocniejszego maila (koniec sierpnia) w którym HMP stwierdził że nie mają zapytania z lipca w danym temacie. Gdy powiedziałem że zapytanie wisi od początku czerwca i traktują klienta w sposób dość specyficzny w ciągu kilku godzin odnaleźli zapytanie z formularza, odpisali na maila z prośbą o wskazanie ASO gdzie chciałbym się udać i zmobilizowali kierownika serwisu do kontaktu telefonicznego celem umówienia się na wizytę...
można? można!!

ale do rzeczy:
AUTO GT Warszawa już potrafią się zająć tym tematem. Okazało się że ta wersja jednak powinna to posiadać. Sprawa mimo próby zatrzymania auta na drugi dzień została załatwiona w godzinę (realnie kręcili się przy aucie max 10min.)

i mała podpowiedź:
1. podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"

System działa rzetelnie (ograniczenie prędkości, obszar zabudowany, zakaz wyprzedania)  rozpoznaje znaki w dzień, w nocy, w deszczu. Zmiany dokonuje w chwili minięcia znaku.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Październik 2019, 20:10:02 »
Czy możecie sprawdzić w dekoderach vin jaka funkcja mogłaby odpowiadać za tego SLIFa?
Czy navi jest wymagana do aktywowania funkcji (wiem, że teoretycznie to jest kamera, ale słyszałem w salonie że SLIF korzysta min. z wbudowanych w mapę informacji)?

Offline moliq

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2019, 21:11:02 »
Czy masz może zdjecie jak to wygląda na wyświetlaczu?
Też kupiłem w Auto GT wersje GO plus i chyba muszę się do nich przejechać.

Wiesz co jeszcze ciekawego można u nas zakodowac?

Cytat: "Parkinson84"
5 tygodni po wysłaniu zapytania do HMP , wysłałem upomnienie na maila(połowa lipca) - cisza.
Po kolejnych 6 tygodniach wysłałem mocniejszego maila (koniec sierpnia) w którym HMP stwierdził że nie mają zapytania z lipca w danym temacie. Gdy powiedziałem że zapytanie wisi od początku czerwca i traktują klienta w sposób dość specyficzny w ciągu kilku godzin odnaleźli zapytanie z formularza, odpisali na maila z prośbą o wskazanie ASO gdzie chciałbym się udać i zmobilizowali kierownika serwisu do kontaktu telefonicznego celem umówienia się na wizytę...
można? można!!

ale do rzeczy:
AUTO GT Warszawa już potrafią się zająć tym tematem. Okazało się że ta wersja jednak powinna to posiadać. Sprawa mimo próby zatrzymania auta na drugi dzień została załatwiona w godzinę (realnie kręcili się przy aucie max 10min.)

i mała podpowiedź:
1. podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"

System działa rzetelnie (ograniczenie prędkości, obszar zabudowany, zakaz wyprzedania)  rozpoznaje znaki w dzień, w nocy, w deszczu. Zmiany dokonuje w chwili minięcia znaku.

Offline Parkinson84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Październik 2019, 00:02:38 »
moliq zdjęcie mogę jutro zrobić i wrzucić - generalnie wygląda to jak na poprzedniej stronie tego tematu - wskazanie temperatury na wyświetlaczu między zegarami przechodzi na prawą stronę i ustępuje miejsca wskazaniom SLIF. Na navi fabrycznej też pojawiają się realnie odczytane znaki a nie to co w pamięci programu.
U mnie był problem ponieważ dana wersja (silnik, nadwozie) były niedostępne w Warszawie i auto było kupione w Wielkopolsce. Przy pierwszej próbie zgłoszenia braku SLIF w Auto GT usłyszałem "to niech Pan jedzie teraz do dealera, który sprzedał auto..."
Być może Ciebie potraktują jak "swojego".

Niestety nie wiem co jeszcze można aktywować ale biorąc pod uwagę wersję style i premium to chyba z poziomu programowania nic lub niewiele.

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Październik 2019, 09:35:26 »
Ciekawe czy tylko w wersji GO plus można aktywować tą funkcje czy np. GET! też można :D

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Październik 2019, 22:37:17 »
Jakbym miał strzelać, rzekłbym że w każdym posiadającym kamerę - czyli w tegorocznych modelach dosłownie w każdym.
Na dowód zdjęcia z wersji classic:
EDIT: z wersji comfort (nie powinno to zmieniać sytuacji, wszystkie od classica mają LKAS - czyli kamerę)

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Październik 2019, 09:57:30 »
Cytat: "verin"
Cytat: "Michu90"
Ciekawe czy tylko w wersji GO plus można aktywować tą funkcje czy np. GET! też można :D

Jakbym miał strzelać, rzekłbym że w każdym posiadającym kamerę - czyli w tegorocznych modelach dosłownie w każdym.
Na dowód zdjęcia z wersji classic:


Tym bardziej utwierdzasz mnie w tym przekonaniu :D Skąd u kolegi ta opcja w classicu ?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Październik 2019, 12:14:25 »
Zaciekawiony tematem po raz kolejny, napisałem do ASO z zapytaniem o możliwość włączenia funkcji SLIF w starszych modelach i30. Okazuje się, że samochód musi posiadać kamerę (każdy i30 ją ma) oraz fabryczną nawigację.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Październik 2019, 18:45:56 »
Cytat: "Michu90"
Skąd u kolegi ta opcja w classicu ?

Z ASO :)
EDIT: poprawka - mam wersję comfort, nie classic, co nie zmienia faktu, że dla classsica powinno być analogicznie - również ma kamerę.

Cytat: "tomilipin"
Okazuje się, że samochód musi posiadać kamerę (każdy i30 ją ma) oraz fabryczną nawigację.

Pytałem o to wcześniej w tym wątku - bez odpowiedzi. Dobrze, ponieważ teraz mam SLIFa nie posiadając fabrycznej navi ;P
Co do użyteczności takiego zestawu jeszcze się nie wypowiem, muszę więcej pojeździć, na pewno jest to mniej funkcjonalne niż w zestawie z navi (kiedyś usłyszałem w ASO że SLIF jest sprzężony z navi i w razie braku znaków z kamery pokazuje ograniczenia z mapy), ale jeśli mi się nie spodoba - będę mógł sam wyłączyć w menu i tyle ;)

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudzień 2019, 12:43:53 »
Witam, Jestem posiadaczem i30 PD, podpytywałem serwis jak jest z tym SLIF'em. Otrzymałem info, że auta, które są wyposażone w nawigację mają aktywną funkcję wykrywania znaków. W innym przypadku ta funkcja jest nie możliwa do aktywacji.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Grudzień 2019, 21:41:52 »
Cytat: "trenx90"
Witam, Jestem posiadaczem i30 PD, podpytywałem serwis jak jest z tym SLIF'em. Otrzymałem info, że auta, które są wyposażone w nawigację mają aktywną funkcję wykrywania znaków. W innym przypadku ta funkcja jest nie możliwa do aktywacji.

Nie jest nie możliwa do aktywacji, po prostu nie chce im się grzebać :) Może być co najwyżej mało użyteczna, choć to kwestia gustu i przyzwyczajenia - znak musi być widoczny dla kamery, wtedy jest wyświetlany do zmiany przez olejny znak/odwołanie, czasem skrzyżowanie itp. Generalnie wyższość SLIFa z navi jest taka, że powinien móc sobie poradzić z ograniczeniami przy braku znaków z kamery.
Jak to wypada w rzeczywistości, nie wiem - bo nie mam navi, mam tylko SLIFa ;)

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Grudzień 2019, 13:59:22 »
Czyli twierdzisz, że masz i30 w wersji comfort bez navi i masz odblokowanego SLIF'a?
TO pytanie w jakim serwisie (gdzie) Ci coś takiego odblokowali?

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Czerwiec 2020, 00:54:33 »
Ja dziś ustawiłem slif z navi.

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Czerwiec 2020, 14:20:26 »
Pochwal się jak to zrobiłeś :)