Autor Wątek: I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?  (Przeczytany 16704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« dnia: 19 Czerwiec 2018, 00:18:29 »
----------

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2018, 19:08:20 »
A czy najpierw nie trzeba mieć włączonej funkcji LKAS? Chodzi o utrzymywanie pasa ruchu.

Pamiętaj też, że pozycje w menu mogą brzmieć nieco inaczej, niż podano w instrukcji.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec 2018, 20:27:13 »
Cytat: "tomilipin"
A czy najpierw nie trzeba mieć włączonej funkcji LKAS?

LKAS mam włączone. Dość fajnie to działa.

Offline kucykspeedway

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2018, 22:54:01 »
Przerabialem ten temat u siebie. Napisze krótko. Jedno wielkie oszustwo i ściema. Wejdź teraz na stronę i zobacz czy funkcja Slif jest dostępna w wersji Go!Plus ;)

Musisz jechać do serwisu i tam poprosić o włączenie tej funkcji.
Muszą to zrobić wchodząc w moduł kamery i w opcji SLIF przestawić na On. Domyślnie jest na Off. Nie dziw się, że znaczek będzie czarno biały ;)

Poproś jeszcze niech sprawdza czy można włączyć kolory na tym wyświetlaczu, bo u mnie czasu nas to nie było. Wg mnie nie jest to wyświetlacz monochromatyczny. Trzeba tylko przestawić w module.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2018, 23:17:11 »
kucykspeedway, dzięki za informację. Kupiłem I30 200 km od siebie w Gliwicach, bo u mojego miejscowego dilera w Busku-Zdroju nie było już I30 Go! Plus. Zobaczę, czy będą chcieli mi pomóc w tej sprawie.
 Sprawdziłem teraz na stronie: https://www.hyundai.pl/GO/ i przy I30 w wersji Go! Plus jest wymieniony system informujący o znakach ograniczenia prędkości SLIF.

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2018, 09:43:47 »
Cytat: "kucykspeedway"
Poproś jeszcze niech sprawdza czy można włączyć kolory na tym wyświetlaczu, bo u mnie czasu nas to nie było. Wg mnie nie jest to wyświetlacz monochromatyczny. Trzeba tylko przestawić w module.


Może trochę off topic , ale zainteresowałeś mnie tym wyświetlaczem. Mam wersję "style" i teoretycznie jest kolorowy, ale w praktyce to 99% czerń i biel. Po przeczytaniu Twojego posta dzwoniłem do serwisu i powiedzieli, że przestawienie jest niemożliwe. Nie do końca im wierzę. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec 2018, 15:11:29 »
W wielu nowych samochodach część funkcji jest po prostu wyłączona. Nie opłacałoby się tworzyć osobnego softu do dziesiątek możliwych konfiguracji, więc jest jedna czy dwie wersje oprogramowania, ale z powyłączanymi funkcjami.

Np. mam kamerę w i30, ale w mojej wersji wyposażenia nie ma opcji SLIF - a zapewne wystarczy włączyć tą funkcję w sofcie. Taniej jest podpiąć auto pod kompa i kliknąć kilka razy, niż np. wymieniać kamerę. Innymi słowy, duża część sprzętu jest już przystosowana do wszystkich wersji wyposażenia, ale nie wszystko jest "aktywne".

Offline kucykspeedway

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwiec 2018, 18:17:01 »
Ja kupiłem 300km od domu z różnych względów ;)
Nie mniej jednak podjechałem u mnie w Inowrocławiu do serwisu chwilę porozmawialem, wytłumaczyłem o co chodzi. Nie było niestety modelu Go!Plus w salonie i Pan obdzwonil kilka zaprzyjaźnionych salonów i w końcu trafił na naszą wersję. Okazało się, że w niej nie ma tej funkcji. Potem przejrzeliśmy wszystkie ulotki, itp. No i wszędzie był oczywiście wymieniony ten system. W centrali powiedzieli, że nie ma kolorowego wyświetlacza to i nie ma tej funkcji. Mam służbowo Skode Superb i w niej wiele rzeczy sam sobie ustawiłem kablem i VCDSem także poprosiłem, by podłączyli do kompa samochód a ja pokaże co i jak. No i weszliśmy w moduł kamery i przestawilismy opcje na On. Wtedy na wyświetlaczu pojawiła sie opcja do włączenia.

Popatrz na konfigurator i wyposażenie podstawowe Go!Plus. Tam już nie ma tej funkcji SLIF. Panie już ktoś pytał reklamację i zrobił syf, bo po prostu oszukują ludzi.  

Wg mnie z tym wyświetlaczem coś da się zrobić, ale to Trzeba sprawdzić na kompie. I tak w serwisie mi dużo czasu poświęcili, bo z telefonami itp. Chyba z 2h jak nie więcej.

Naprawdę porządny Kierownik jest u mnie w Inowrocławiu w serwisie  :-)

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2018, 22:49:54 »
kucykspeeedway, dzięki za te informacje. Spróbuję podjechać u mnie. Mam nadzieję, że mi pomogą, bo poprzedniego I30 II kupiłem u nich i tam również robię wszystkie przeglądy.

[ Dodano: 2018-06-22, 11:09 ]
Napisałem maila do Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland.
Pierwsza odpowiedź jakaś taka mętna, że nie wiedziałem czy jechać do ASO, czy nie.
Dopiero jak jeszcze raz zapytałem, odpowiedzieli już konkretnie:

"Uprzejmie informujemy, iż wspomniana przez Pana funkcja SLIF, jest możliwa do uruchomienia tylko przy użyciu GDS-m czyli testera diagnostycznego. Nie jest to opcja dostępna z poziomu użytkownika."

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2018, 21:35:15 »
Niestety byłem w serwisie i nie potrafili uruchomić tej brakującej funkcji SLIF. :-(
Tak więc tyle na razie.
Zobaczymy jak się sprawa potoczy dalej.

Ciekawi mnie, co robili inni, którzy kupili I30 w wersji Go! Plus. Czy nawet nie zauważyli, że brakuje tej funkcji?
Gdy dzwoniłem do dilera, u którego kupiłem auto, próbował mi wmówić, że pokazywanie ograniczenia prędkości na ekranie nawigacji, to jest właśnie ta funkcja :) Gdybym przez lata nie jeździł korzystając z nawigacji, to może bym uwierzył, ale wiem, że to nie SLIF, tylko normalna rzecz w każdym programie nawigacyjnym.

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec 2018, 11:37:06 »
Napisałem znowu do COK HMP. Przesłali mi maila, że powiadomili serwis jak uruchomić SLIF.
Podjechałem, zrobili i działa.

Offline kucykspeedway

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwiec 2018, 21:34:04 »
Nie mniej jednak wstyd jak nie wiem ;)
Serwisy w PL mamy dobre ...

Znaczek czarno-biały to porażka co ?
 :-D

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2018, 00:19:45 »
Najdziwniejsze jest to, że odwiedziłem kilka salonów i w żadnym do tej pory kupujący I30 w wersji Go! Plus nie upominali się dotąd o odblokowanie funkcji SLIF. Ludzie nie czytają instrukcji, po prostu wsiadają i jadą, nie wiedząc nawet co powinni mieć, a przecież zapłacili i za tą funkcję.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień 2018, 08:48:29 »
Dzięki za sugestie o braku tej funkcji - u mnie było podobnie.

W Autoneo Kraków panowie włączyli i mi, podobno po kontakcie z Inowrocławiem... :-) Śmialiśmy się że mam drugiego w Polsce Go! Plusa ze SLIFem ;-)

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
I30 PD - Jak uruchomić funkcję SLIF?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień 2018, 16:40:37 »
Cieszę się, że się przydało.
Pozdrawiam!