Forum > Matrix / ix20
[ix20] Skrzypienie i pisk z układu kierowniczego ; webasto
(1/1)
ptica222:
Po roku w miarę bezproblemowego użytkowania autko zaczęło mi skrzypieć i piszczeć z zawieszenia przedniego , lecz tylko przy małej prędkości i skręconych kołach w lewo .Szczególnie to słychać przy parkowaniu i tylko w jednej pozycji kierownicy i kół
Pojechałem na przegląd techniczny roczny i diagnosta stwierdził że to z kolumny kierowniczej , bo żadnych luzów nie ma na zawieszeniu.. Miał ktoś podobny problem ?
Jako że ciągle odkrywam nowości w aucie , to diagnosta wypatrzył u mnie webasto , z tym że nie mam do niego żadnego pilota a w kabinie nie ma nic co by wskazywało na sterownik..
W Hyundaiu na serwisie rozłożyli ręce , nie wiedzą co i jak ..
Może ktoś z kolegów zna firmę gdzie specjalizują się w ogrzewaniu postojowym w takich małych autkach???
Miejscowe serwisy webasto i klimatyzacji to tylko ciężarówki znają a to jest mini- mini... :-)
Będę wdzięczny za poradę w obu przypadkach. :-> .
Arunio:
Co do piszczenia przy skręcie. Jeśli dobiega z okolicy koła, sprawdź czy osłony blaszane tarcz hamulcowych nie są zbyt podgięte i nie ociera o tarczę.
Nawigacja