Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu  (Przeczytany 14438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jogi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Marzec 2019, 17:18:45 »
Witam
Po wymianie sprzęgła i 2 masy przy ruszaniu auto skacze jak na kocich łbach.
Zarówno na 1 jak i na wstecznym.
Co może być powodem?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Marzec 2019, 21:19:09 »
A przed wymianą było to samo. A  jakiej form sprzęgło?

Offline Jogi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Marzec 2019, 22:04:33 »
Sprzęgło Valeo.
Przed wymiana nie treslo przy ruszaniu tylko na postoju I biegi ciężko wchodzily. Teraz biegi wchodzą super ale Trzęsie I na postoju I przy ruszaniu.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Marzec 2019, 22:16:25 »
A nie uszkodziła się poduszka silnika. Miałem tak w getzie nieraz przy ruszaniu aż pukał silnik a właśnie poduszka wynalazek hyundaia siadł.Nie wiem jak w i20 ale w getzie jest jakaś z olejem w środku. Polecam popatrzeć na pewności.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marzec 2019, 19:15:43 »
Cytuj
.Nie wiem jak w i20 ale w getzie jest jakaś z olejem w środku.


Kolega Jogi zaplątał się tu z i40. Ale trop z poduszkami jak najbardziej popieram. Nie koniecznie od razu musiały się uszkodzić ( chociaż i to możliwe). Może są tylko powiedzmy naciągnięte. Można podeprzeć silnik np na lewarku i popuścić śruby od poduszek. Pobujać trochę silnikiem i dokręcić śruby ponownie.

Choć nie do końca rozumiem " auto skacze jak na kocich łbach" chodzi o wibracje czy szarpanie przy ruszaniu? Jeśli szarpie to trzeba mu dać trochę czasu. Mo nowy ix20 też szarpał ale tak gdzieś po 1000-1200km mu przeszło.

Offline Jogi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Marzec 2019, 06:59:11 »
Tak problem jest w i40. Auto zarówno Trzęsie buda, wpada w drgania, na postoju, czasem bardziej czasem mniej, ale również oo wymianie kompletu sprzęgła przy ruszaniu szarpie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Marzec 2019, 12:36:51 »
Skoro trzęsie na postoju to można bardziej podejrzewać poduszki silnika. Bo sprzęgło na luzie nie ma prawa szarpać bo jest odłączone. Jak pisałem w getzie mi silnik aż pukał bo poduszka padła i było zero tłumienia. A poduszka nie tylko tłumi na boki ale i do góry.
Trzeba poruszać silnikiem mocno ręką może coś wyczuje się.

Offline Ty-grysek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Kwiecień 2019, 13:36:40 »
U mnie wymiana uszczelki skrzyni biegów jednak nic nie dała, problem wibracji przy ruszaniu wrócił. Kilka osób (także ktoś w tym wątku) sugerowało dodawać więcej gazu przy ruszaniu; nic z tego - jakbym jechał po podkładach kolejowych (nie przesadzam, zdarzała się taka skala wibracji!). Zresztą podczas próbnej jazdy w serwisie problem został potwierdzony.

Wymieniono sprzęgło, oczywiście w ramach gwarancji, teraz jest OK.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Maj 2019, 20:28:15 »
Witam. O dodaniu gazu przy ruszaniu pisałem ja. To na początku trochę pomagało , ale nie rozwiązywało problemu oczywiście. Taki sam problem miałem w pierwszej generacji. Niestety i mnie dopadło to drganie w dwójce przy ok. 19000 km. W sumie po rozgrzaniu i w korku. Ruszanie to makabra trzęsło cała budą , więc wiedziałem co mnie czeka. Sprzęgło wymienione na gwarancji. Najlepsze jest to , że tydzień przed wymianą zjawisko ustało. Po rozebraniu okazało się , że nie widać nadmiernego zużycia nic co mogłoby powodować to drganie. Po wymianie nie to auto na plus oczywiście.

Offline kris73

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2019, 17:33:35 »
Witam,u mnie problem z trzęsieniem auta występuje tylko rano przy pierwszym ruszaniu na zimnym silniku.Po nagrzaniu auta wszystko ustępuje.Dzwoniłem do serwisu kazali obserwować czy ,,hopki,, się nie nasilają i będą sprawdzać.
No i potwierdzono,konieczna wymiana sprzęgła.Auto 11380 km :evil: masakra.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: [i20 GB] Trzęsienie samochodu przy ruszaniu
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Lipiec 2020, 10:44:51 »
Witam. Temat sprzęgła mam nadzieje zostanie zamknięty tzn. trzęsienie całym autem przy ruszaniu. Jak się okazało jest na to zapis w biuletynie. Hyundai wprowadza zmodyfikowaną część. Ja jestem po dwukrotnej wymianie i to samo masakra. Teraz czekam na zmodyfikowaną część , tarczę sprzęgła jak się nie mylę. Czas oczekiwania jakiś miesiąc. Nowa część ma w numerze inną końcową cyfrę ..30 NOK , ...40 OK.