Autor Wątek: Ciężko odpala na zimno!!  (Przeczytany 1573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline red_89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Ciężko odpala na zimno!!
« dnia: 08 Maj 2018, 05:42:38 »
Witam, Posiadam Hyundia i30 1.4crdi 90km 2012. Mam taki problem ze jak autko postoi z jeden dzien to ciezko odpala. Jest to tylko podczas pierwszego uruchomienia auta. Pozniej przez caly dzien jak jest odpalane, to odpala od reki bez problemu. Czy spotkal ktos sie z takim problemem ?

[ Dodano: 2018-05-09, 00:18 ]
Nikt nie mial takiego problemu z samochodem ?

Offline Met4al

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciężko odpala na zimno!!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2020, 06:24:40 »
Witam. Mam podobny problem.  Rozrusznik kręci jak szalony... Akumulator okazał się sprawny, teraz musze sprawdzić świece i ewentualnie filtr paliwa czy tam nie zachodzą jakieś zjawiska.  Szkoda tylko że dojście do świec jest takie tragiczne bo już dawno bym to zrobił.... Odezwę się jak już coś zdiagnozuje.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Ciężko odpala na zimno!!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2020, 21:55:34 »
Ikonka immobilisera nie znika za szybko...?

Offline Met4al

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciężko odpala na zimno!!
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2021, 10:49:33 »
Na ikonke immobilaisera nie zwróciłem uwagi w sumie... .. Wpadłem na pomysł by pompką od filtra zassać paliwo i od razu odpalił, troche za dużo kręcił ale juz było o niebo lepiej. Więc  nastepnym razem napompowałem przekręciłem kluczyk odczekałem minute znowu napompowałem odczekałem i zapłon.... odpalił jak nówka ze salonu... Przy przekreceniu kluczyka nie słychać automatycznej pompki nie wiem czy to normalne, być może cofa sie gdzieś paliwo, albo przy pompie paliwa jakiś defekt... miałem sprawdzić czy po odłączeniu czujnika ciśnienia na listwie odpali, bo może tu tkwi problem...
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2021, 10:51:30 przez Met4al »

Offline Met4al

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciężko odpala na zimno!!
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2021, 17:11:46 »
Ikonka nie znika.... Ciągle świeci do momentu zakręcenia przeze mnie wiec spokojnie minimum 7sek